25.09.2014 13:32

Tomasz Kasprzyk

Prezenter

Tomasz Kasprzyk

Jestem czynnym muzykiem multiinstrumentalistą.

Należę do Akademii Fonograficzej przyznającej m.in. Fryderyki – nagrody przemysłu muzycznego. Stale współpracuje m.in. z magazynami "Machina" "Gitarzysta", "Basista", "Estrada i Studio" oraz telewizjami TVP, TVP Info, TVN, Polsat, TV 4.

Pracę dziennikarską zaczynałem w łódzkim Radio Classic FM, gdzie pełniłem funkcję szefa redakcji muzycznej. Od 2001 pracowałem w RMF FM. Byłem autorem kultowej już "Pro-kultury". Współtworzyłem i prowadziłem kilka edycji "Dragonów RMF FM", "Gwiazdozbioru Smoka", "Wakacji Pod Kryptonimem" oraz wielu innych audycji nadawanych.

Byłem także ekspertem muzycznym i członkiem jury na festiwalu Top-Trendy.

Komponuję, aranżuję i jak czas pozwala, realizuję i produkuję nagrania.

Ukończyłem Akademię Muzyczną w Łodzi na wydziale instrumentalnym. Współpracowałem z Filharmonią Łódzką, Teatrem Wielkim i Teatrem Muzycznym w Łodzi. Byłem muzykiem orkiestry 'Polish Camerata', z którą koncertowałem w kraju i za granicą.

Jako basista i wokalista mam na koncie produkcje m.in. z zespołami Varius Manx, Red CPN, Outer Space, De Sejm, Kenya, Karate Music oraz Five Lines. Grałem w big bandzie Young Jazz Orchestra, a także współpracowałem z warszawskim Teatrem Roma. Występowałem m.in. z zespołami Perfect, Bracia, Ocean, Chassis, Believe, Vintage, Big Cyc, Pampeluna, Deriglasoff, Proletaryat, Mech, Hunter oraz Oddział Zamknięty.

W sierpniu 2012 roku oficjalnie dołączyłem do zespołu Deriglasoff Band, pełniąc w nim funkcję multiinstrumentalisty. Gram tam na gitarze basowej, skrzypcach oraz instrumentach klawiszowych.

Ponadto udzielam się także jako Juror Eliminacji do Przystanku Woodstock.

Generalnie – staram się być muzykiem i dziennikarzem wszechstronnym.

I najważniejsze – potrafię obejść się w życiu bez zegarka, facebooka i telefonu…;)

Pozdrawiam!

Tagi: Tomasz Kasprzyk Ludzie