01.09.2020 11:08

Chemia wraca z nowym singlem i Andym Taylorem jako producentem

Zespół Chemia właśnie opublikował najnowszy singiel - "Modern Times", który został wyprodukowany przez znanego, wielokrotnie nagradzanego producenta, gitarzystę i kompozytora Andy'ego Taylora. 

Chemia

Andy Taylor kojarzony jest głównie z zespołem Duran Duran, ale występował także jako gitarzysta, autor tekstów i producent muzyczny takich wykonawców jak The Power Station, Robert Palmer, Rod Stewart, The Almighty, Thunder, Paul Rodgers i wielu innych.

Singiel zatytułowany „Modern Times” został nagrany w Londons Baltic Studios w zeszłym roku. Po niezwykle udanej sesji nagraniowej, zespół wrócił do tego samego studia kilka miesięcy później, aby pod okiem Andy'ego nagrać pełny album. Co ciekawe - Taylor jest autorem wszystkich tekstów na płycie

"

Praca z Andym była fantastyczną przygodą i wielkim zaszczytem dla nas wszystkich. Uwielbiamy Duran Duran, The Power Station, a także albumy solowe - zwłaszcza „Thunder”. Współpraca przy pisaniu i produkcji naszego nowego albumu była niesamowitym doświadczeniem, a nawet spełnieniem marzeń. Jego dbałość o szczegóły nie ma sobie równych i wiele nauczyliśmy się dzięki tej współpracy. Nie możemy się doczekać, aż wszyscy to usłyszą. "

Singiel został zmiksowany przez Darrena Jonesa, a zmasterowany w Abbey Road przez Seana Magee, który był częścią zespołu znanego z remasteringu ponownie wydawanych albumów Beatlesów.

"

W sumie cały miniony rok był dla nas niesamowity. Zakończyliśmy go trasą po Europie z liderem Hanoi Rocks, Michaelem Monroe, a także koncertami w halach i na stadionach w Ukrainie z gwiazdą tamtejszych scen - Antytilą. Aby było jeszcze lepiej - dokończyliśmy miksy i produkcję najnowszej płyty z samym Andy'm Taylor'em. Zresztą, z Andym i chłopakami z Reef udało się zagrać koncert w Milton Keynes podczas naszej europejskiej tras "

Singiel Modern Times ukaże się za pośrednictwem wydawnictw DCM Records, Agencji  Muzycznej Polskiego Radia oraz Absolute Label Services UK.
Zespół planuje zagrać na szkockim festiwalu Winterstorm & Monster Fest w listopadzie tego roku, jak i na wielu innych nadchodzących kluczowych imprezach, jeśli nie zostaną one przełożone lub odwołane z powodu Covid -19. W zeszłym miesiącu Chemia miała wystąpić razem ze Skid Row na koncertach w Europie, które zostały przełożone na przyszły rok.

Anna Prokopowicz