Grand Festival Róbrege 2022 już w październiku 2022. Kto wystąpi?

Aleksandra Degórska
27.09.2022 16:03
Grand Festival Róbrege 2022 już w październiku 2022. Kto wystąpi? Fot. nateriały prasowe

Patronat nad wydarzeniem objęło Antyradio.

Grand Festival Róbrege 2022 odbędzie się 1 października w klubie Palladium w Warszawie. Festiwal od początku nie zmienia swojego stylu i charakteru. Tradycyjnie do usłyszenia będą młodzi, zdolni artyści, prezentujący własną, nieszablonową twórczość.

 

Lineup Grand Festival Róbrege

  • SEKATORY (Gdynia)
  • SWAYZEE (Warszawa)
  • SHASHAMANE (Śląsk/Kraków)
  • Waluś Kontra Kryzys (Kraków)
  • KIKO BUN (Londyn)

Scenografię imprezy stanowić będą prace graficzne Roberta Brylewskiego i Natalii Żychskiej. W przerwach między koncertami zagra skład tN Collective.

Bilety w cenie 50/60zł są dostępne na stronie ebilet.pl

materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Grand Festival Róbrege jest najstarszym festiwalem muzyki alternatywnej w stolicy, jego historia sięga 1983 r. Od  2018 roku dedykowany zmarłemu Robertowi Brylewskiemu – legendzie polskiej sceny undegroundowej, współzałożycielowi Festiwalu (obok Sławomira Rogowskiego i ś.p. Pawła Kelnera Rozwadowskiego). Festiwal został reaktywowany w 2013 r. przez Stołeczną Estradę.

Ideą imprezy niezmiennie jest wyszukiwanie młodych muzycznych buntowników, którzy nie liczą na komercyjny sukces. Ich muzyka ma pozytywny i autentyczny przekaz. Pomimo nazwy, oprócz zespołów wykonujących reggae, na Festiwalu występowały grupy punkowe czy nowofalowe. Róbrege to wciąż wiele konwencji, fascynacji i inspiracji, m.in. postpunkowych czy etnicznych. Artyści związani z imprezą należą dziś do polskiej muzycznej ekstraklasy. Są to między innymi:  Kayah, Muniek Staszczyk, Tomek Budzyński, Tomek Lipiński, Maleo, Dezerter.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.