Grupa Osees powraca do Polski z dwoma koncertami w 2021

18.11.2020 17:24
Grupa Osees powraca do Polski z dwoma koncertami w 2021 Fot. Materiały prasowe

Patronat nad koncertami objęło Antyradio.

Grupa Osees zagra swój materiał latem 2021, a dokładnie 14 lipca w Warszawie w Pradze Centrum i w Poznaniu 15 lipca w klubie Tama.

Początki Osees sięgają lat 90.  Skład zespołu oraz jego nazwy zmieniały się kilkukrotnie od OCS, The Ohsees, Thee Oh Sees, po Oh Sees. Jedno nie uległo zmianie -  zespół hiperaktywnego Johna Dwyera jest jedną z najbardziej płodnych grup rockowych swojego pokolenia.

Na koncie mają ponad 20 albumów studyjnych oraz niepodważalną reputację sceniczną. Polska publiczność miała możliwość usłyszeć grupę na żywo podczas OFF Festivalu w 2017. Szaleństwo, które króluje na scenie podczas ich występów udziela się również publiczności, która daje się porwać bezgranicznie muzyce.

Ich styl w skrócie można określić jako garażowy rock, chociaż nie brak w nim wpływów punkowych, progresywnych, metalowych, czy elektronicznych i free jazzu. Osees powrócili w 2020 z trzema nowymi wydawnictwami. Na rynku pojawiła się płyta live "Levitation Sessions" oraz "Protean Threat", która jest bardziej agresywnym albumem o punkowym brzmieniu. Ich ostatni krążek "Metamorphosed" , składający się z pięciu utworów ukazał się niecały miesiąc po wydaniu poprzedniego albumu „Protean Threat”.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.