InterTony 2022: punkowo-metalowy program i sprzedaż biletów

Aleksandra Degórska
11.05.2022 17:14
Intertony Festiwal Fot. materiały prasowe

Patronat nad imprezą objęło Antyradio.

InterTony w tegorocznej, siódmej już odsłonie, kładą mocny akcent na punk rocka. Festiwal odbywa się w Chojnicach, malowniczo położonych w rejonach Kaszub oraz Borów Tucholskich. Tegoroczną edycję standardowo zaplanowano na trzeci weekend czerwca, w tym roku wypada w sobotę 18.06. Co nas czeka na imprezie?

InterTony 2022: punkowo-metalowy program i sprzedaż biletów

Dezerter w ubiegłym roku obchodził jubileusz 40-lecia działalności muzycznej, więc ze sceny usłyszymy sporo starych „przebojów”, jak i nowych, a na pewno nie zabraknie ostatniego „Idi”.

Pojawi się też wschodzący i obiecujący punkowy projekt JAD, muzycy mają dobrą rękę do tworzenia kompozycji - są mocno osadzone w klasyce, ale jednak czuć w nich nową falę. 

Widowiskowo zapowiada się występ teksańskiej kapeli Days N’ Daze. Grają folk punka... na tarce do prania i wykonanym z bali basie. Początkowo powodem takiego doboru instrumentarium był brak funduszy, teraz to jeden z ich atrybutów.

Festiwal odwiedzą także hardcore’owe i metalowe zespoły z partnerskich miast Chojnic z Niemiec i Francji oraz wykonawcy z innych części Polski. Wszystkie reprezentują scenę undergroundową i działają w duchu idei DIY: No Shelter, Manøver, Wolftrap 13, Thrashtalk i Revenge Insanity.

Na festiwalu działać będzie strefa merchu, giełda płytowa, w tym roku uruchomiona zostanie również JAM Stage. Usłyszycie na niej swobodne dźwięki m.in. w wykonaniu niemieckiego muzyka, społecznika i aktywisty - Petera Ullricha.

Festiwal organizowany jest przez wolontariuszy Fundacji Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej i promuje trwający od 17 lat program międzynarodowej wymiany muzycznej między miastami partnerskimi. Organizacja, jak i jej partnerzy, promuje zasady równych szans, potępia rasizm i dyskryminację.

Bilety są jeszcze dostępne na stronie www.intertony.pl - pierwsza pula w cenie 50 zł jest już na wyczerpaniu.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.