Motocykliści kontra rak prostaty. Już niedługo startuje DGR 2022

Aleksandra Degórska
12.05.2022 11:52
Motocykliści kontra rak prostaty. Już niedługo startuje DGR 2022 Fot. materiały prasowe

Patronat nad The Distinguished Gentleman’s Ride objęło Antyradio.

22 maja w kilku miastach Polski odbędzie się jedyna w swoim rodzaju międzynarodowa, charytatywna impreza motocyklowa – The Distinguished Gentleman’s Ride (DGR). Organizatorzy edycji warszawskiej zapraszają uczestników do Centrum Praskiego Koneser. Po dwóch latach jazdy w formule solo, tym razem zaplanowano wspólny przejazd po mieście.

Motocykliści kontra rak prostaty. Już niedługo startuje DGR 2022

Motocykliści i motocyklistki na swoich klasycznych i customowych sprzętach przejadą ulicami miast w ponad 100 krajach, by propagować profilaktykę badań w kierunku wykrywania raka prostaty oraz wspierać przeciwdziałanie fali samobójstw wśród mężczyzn. Dodatkową ideą wydarzenia jest to, by był on dżentelmeński. Uczestnicy ubierają się elegancko, w garnitury/koszule, co przy okazji ma na celu łamanie stereotypów dotyczących motocyklistów.

Udział w DGR jest bezpłatny i polega na rejestracji na stronie https://www.gentlemansride.com/. Uczestnik podając podstawowe dane oraz informację o marce swojego motocykla tworzy tym samym swój profil. Uzyskuje również dostęp do takich informacji, jak trasa przejazdu oraz godzina i miejsce startu.

materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Projekt wystartował w 2012 roku w Sydney w Australii. W tym roku The Distinguish Gentleman’s Ride odbędzie się już po raz jedenasty. DGR z roku na rok rośnie w siłę. W 2021 roku uczestniczyło w nim około 65 tys. motocyklistów. Przejazd jest poprzedzony dobrowolną zbiórką funduszy na rzecz walki z rakiem prostaty i realizację programów prewencji samobójstw wśród mężczyzn.

The Distinguished Gentleman’s Ride w Warszawie

W tym roku nie zabraknie atrakcji dla uczestników DGR Warszawa. Miejscem startu i mety będzie Centrum Praskie Koneser. Uczestnicy, którzy wcześniej dokonali rejestracji na oficjalnej stronie wydarzenia, otrzymają starter packi z upominkami od organizatorów. Niespodzianki przewidziano również za najlepsze stylizacje, dla właścicieli najładniejszych motocykli i za największy przebieg.

Warto pamiętać, że datki na szczytny cel są dobrowolne, a udział w samym wydarzeniu bezpłatny. Najważniejsze jest samo budowanie świadomości problemu.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.