Nowy album Bruce'a Springsteena "Letter to You"
Aleksandra Degórska
26.10.2020 18:03
Nowy album Bruce'a Springsteena "Letter to You" Fot. materiały prasowe Sony Music

Patronat nad wydawnictwem objęło Antyradio. 

"Letter to You" to niesamowity album celebrujący przyjaźń na całe życie, muzykę graną na żywo i współpracę z E Street Band. Płyta uchwyciła niesamowitą siłę, jaką ma występowanie w rockowym zespole. To pierwsze od dekad nagranie w formie live wykonane przez E Street Band, które podkreśla wagę więzi między ludźmi tworzonych przez wspólne granie muzyki.

Na "Letter to You" znajduje się 12 utworów, świeżo napisanych przez Bruce'a Springsteena, a także legendarnych, wcześniej niepublikowanych utworów z lat 70’. Każdy służy jako hołd oddany E Street Band i muzyce rockowej. To pierwsza kooperacja między Brucem i E Street Band od trasy koncertowej w 2016 roku. Przy okazji premiery płyty, na platformie Apple TV+ pojawił się specjalny dokument o jej powstawaniu wyreżyserowany przez Thoma Zimny’ego.

Przeczytaj także

Na albumie poza Brucem Springsteenem usłyszymy takich artystów jak: Roy Bittan, Nils Lofgren, Patti Scialfa, Garry Tallent, Stevie Van Zandt, Max Weinberg, Charlie Giordano i Jake Clemons. Za produkcję odpowiadał Ron Aniello i Bruce, za mix Bob Clearmountain, a za mastering Bob Ludwig.

Muzyczna kariera Bruce’a trwa od 40 lat, zaczynając się w 1973 roku płytą „Greeting from Asbury Park, NJ”. Artysta zdobył 20 nagród GRAMMY, Oscara, Tony i został włączony do Rock and Roll Hall of Fame. W 2016 roku została wydana biografia muzyka o nazwie „Born To Run” i album, który jej towarzyszył, czyli „Chapter and Verse”. Parę miesięcy później otrzymał Prezydencki Medal Wolności.

Jego niesamowity spektakl „Springsteen on Broadway” był wystawiany ponad 230 razy i doczekał się soundtracku i specjalnej produkcji Netflixa. W 2019 roku wydał pierwszy od pięciu lat studyjny album – „Western Stars”, a chwilę później ze swoim wieloletnim współpracownikiem Thomem Zimnym stworzyli specjalny film o tej samej nazwie.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.