Orbita Wiru pokazała teledysk do utworu "Hipis"
16.04.2020 13:23
Orbita Wiru pokazała teledysk do utworu "Hipis" Fot. kadr z teledysku "Hipis"

Kapela promuje swoją najnowszą płytę, nad którą patronat objęło Antyradio.

Zespół Orbita Wiru podzieliła się teledyskiego do tytułowego utworu z nowej płyty "Hipis 2020". W klipie główna rola przypadła dzikiej naturze. Został on wyreżyserowany i zmontowany przez Jana Walencika, filmowca, fotografa i dokumentalistę przyrody, autora wielu cykli filmowych przedstawiających piękno przyrody polskiej m.in. "Saga prastarej puszczy'', "Tętno pierwotnej puszczy". Jan Walencik wraz z żoną (prywatnie rodzice Macieja - wieloletniego perkusisty i współtwórcy OW) mieszkają i tworzą w Białowieży uwieczniając dzikie życie puszczy w niekonwencjonalny dla tego gatunku filmowego sposób, ponieważ ich filmy mają charakter fabuły przybliżającej nas do tego nieznanego świata.

"Hipis" to utwór o istocie wolnej, świadomie żyjącej w dzisiejszym świecie, która zachowuje indywidualność, swobodę i żyje jego pełnią.

Jan Walencik tak wypowiedział się na temat teledysku:

"Natura - jak wolimy: dzika przyroda - to kwintesencja wolności. Dlatego zaproponowałem "Hipisa" Orbity Wiru po nowemu, poprzez pryzmat doznań przyrodniczych. Sam, w swojej robocie filmowej i innej twórczej, też jestem w głębi duszy hipisem. Najwyżej cenię wolność i niezależność. Żubr - bohater mojej wersji "Hipisa" jest zwierzęcym archetypem wolności, siły i samostanowienia. Idzie gdzie chce, żyje jak chce. Już za młodu jest nieokiełznany, a gdy dorasta i przemienia się w mocarnego byka-odyńca, kto może mu stanąć na drodze? Jak daleko niektórym z nas do żubra, a innym bardzo, bardzo blisko. Ten filmowy klip z artystycznie utkaną, przemyślaną i skończoną muzyką Obity Wiru jest apoteozą wolności. Oczywiście w pewnego rodzaju przenośni i z… przymrużeniem oka. To gloryfikacja wolności i niezależności małego żuberka i jego dorosłego odbicia. To pokazują emocje. Myślę, że wielu widzów - hipisów z trzewi - odnajdzie takie stany w sobie. Ja w każdym razie - za Orbitą - Jestem lwem! 

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.