16.04.2020 13:23

Orbita Wiru pokazała teledysk do utworu "Hipis"

Kapela promuje swoją najnowszą płytę, nad którą patronat objęło Antyradio.

Orbita Wiru z  klipem Hipis
foto: kadr z teledysku "Hipis"

Zespół Orbita Wiru podzieliła się teledyskiego do tytułowego utworu z nowej płyty "Hipis 2020". W klipie główna rola przypadła dzikiej naturze. Został on wyreżyserowany i zmontowany przez Jana Walencika, filmowca, fotografa i dokumentalistę przyrody, autora wielu cykli filmowych przedstawiających piękno przyrody polskiej m.in. "Saga prastarej puszczy'', "Tętno pierwotnej puszczy". Jan Walencik wraz z żoną (prywatnie rodzice Macieja - wieloletniego perkusisty i współtwórcy OW) mieszkają i tworzą w Białowieży uwieczniając dzikie życie puszczy w niekonwencjonalny dla tego gatunku filmowego sposób, ponieważ ich filmy mają charakter fabuły przybliżającej nas do tego nieznanego świata.

"Hipis" to utwór o istocie wolnej, świadomie żyjącej w dzisiejszym świecie, która zachowuje indywidualność, swobodę i żyje jego pełnią.

Jan Walencik tak wypowiedział się na temat teledysku:

"

"Natura - jak wolimy: dzika przyroda - to kwintesencja wolności. Dlatego zaproponowałem "Hipisa" Orbity Wiru po nowemu, poprzez pryzmat doznań przyrodniczych. Sam, w swojej robocie filmowej i innej twórczej, też jestem w głębi duszy hipisem. Najwyżej cenię wolność i niezależność. Żubr - bohater mojej wersji "Hipisa" jest zwierzęcym archetypem wolności, siły i samostanowienia. Idzie gdzie chce, żyje jak chce. Już za młodu jest nieokiełznany, a gdy dorasta i przemienia się w mocarnego byka-odyńca, kto może mu stanąć na drodze? Jak daleko niektórym z nas do żubra, a innym bardzo, bardzo blisko. Ten filmowy klip z artystycznie utkaną, przemyślaną i skończoną muzyką Obity Wiru jest apoteozą wolności. Oczywiście w pewnego rodzaju przenośni i z… przymrużeniem oka. To gloryfikacja wolności i niezależności małego żuberka i jego dorosłego odbicia. To pokazują emocje. Myślę, że wielu widzów - hipisów z trzewi - odnajdzie takie stany w sobie. Ja w każdym razie - za Orbitą - Jestem lwem!  "