Rockowa grupa Osees powraca do Polski z dwoma koncertami

04.07.2022 17:08
Rockowa grupa Osees powraca do Polski z dwoma koncertami Fot. materiały prasowe

Patronat nad koncertami objęło Antyradio.

Po kilku zmianach terminów grupa Osees zagra swój materiał latem 2022, a dokładnie 12 lipca w Warszawie w Pradze Centrum i w Poznaniu 13 lipca w klubie Tama.

Początki grupy Osees sięgają lat 90. Skład zespołu oraz jego nazwy zmieniały się kilkukrotnie od OCS, The Ohsees, Thee Oh Sees, po Oh Sees. Jedno nie uległo zmianie -  zespół hiperaktywnego Johna Dwyera jest jedną z najbardziej płodnych grup rockowych swojego pokolenia. Na koncie mają ponad 20 albumów studyjnych oraz niepodważalną reputację sceniczną. Polska publiczność miała możliwość usłyszeć grupę  na żywo podczas OFF Festivalu w 2017.

Ich styl w skrócie można określić jako garażowy rock, chociaż nie brak w nim wpływów punkowych, progresywnych, metalowych, czy elektronicznych i free jazzu. Osees powrócili w 2020 z trzema nowymi wydawnictwami. Na rynku pojawiła się płyta live "Levitation Sessions" oraz "Protean Threat", która jest bardziej agresywnym albumem o punkowym brzmieniu. Ich ostatni krążek "Metamorphosed" , składający się z pięciu utworów ukazał się niecały miesiąc po wydaniu poprzedniego albumu „Protean Threat”.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.