Zagraj na głównej scenie Gitarowego Rekordu Świata! Zlot uczniów Leszka Cichońskiego

09.06.2021 16:51
Gitarowy Rekord Świata Fot. materiały prasowe Gitarowy Rekord Świata we Wrocławiu

Patronat nad wydarzeniem objęło Antyradio.

W tym roku mija 30 lat od wydania przez Leszka Cichońskiego kursu „Blues-Rock Guitar Workshop”. Korzystali z niej m.in. Piotr Lekki z TSA, Marek Raduli, Robert Drężek z Luxtorpedy, a nawet rosyjski wirtuoz gitary Roman Miroshnichenko. 19 czerwca, podczas Gitarowego Rekordu Świata, odbędzie się zlot uczniów i studentów szefa gitarowej orkiestry. Trwają konkursy dla „workshopowców” – do wygrania występ na scenie głównej festiwalu.

Polecamy

Zagraj na głównej scenie Gitarowego Rekordu Świata! Zlot uczniów Leszka Cichońskiego

W związku z 30-leciem działalności edukacyjnej Leszka Cichońskiego Rekordowi towarzyszyć będzie zlot uczniów i studentów szefa największej gitarowej orkiestry. Część z nich dostanie szansę, aby zagrać na jednej scenie z gwiazdami gitary, zaś sam festiwal rozpocznie się występem Blues-Rock Guitar Workshop Band.

Znani muzycy, dziennikarze, a także fani gitary, którzy korzystali z „Blues-Rock Guitar Workshop”, podręcznika Leszka Cichońskiego, od kilku tygodni publikują w sieci swoje historie gitarowe z podręcznikiem w tle. Dotychczas nagrali je m.in. Marek Raduli, Marcin Bąkiewicz, Piotr Lekki z TSA, Robert „Drężmak” Drężek z Luxtorpedy oraz Krzysztof Kawałko. Niektóre obejrzeć można w mediach społecznościowych Gitarowego Rekordu Świata oraz na dedykowanej „workshopowcom” grupie na Facebooku: Uczniowie Leszka Cichońskiego, gdzie znaleźć można także informacje o konkursach.

Pomysłodawca Rekordu mówi:

Trwa plebiscyt na najciekawsze historie gitarowe. Spośród autorów nadesłanych wspomnień wybierzemy zwycięzców, którzy zagrają 19 czerwca na Gitarowym Rekordzie Świata  Historie publikować można na grupie Uczniowie Leszka Cichońskiego. Tam też można wziąć udział w konkursie na najlepsze solo „Blues-Rock Guitar Workshop”.

Podczas 19. edycji Gitarowego Rekordu Świata zagrają gwiazdy polskiego rocka, m.in. Jan Borysewicz i Grzegorz Skawiński, a także Grzegorz i Patrycja Markowscy, którzy dołączą do grania online. Na scenie zobaczymy również m.in. Adama Palmę i Krzesimira Dębskiego oraz gitarzystę Raya Charlesa – Kenny’ego Carra i muzyków z grupy Gary Moore Tribute Band na czele z Jackiem Moorem, synem brytyjskiego wirtuoza gitary.

Polecamy

Gitarowy Rekord Świata odbędzie się w kompleksie Hali Stulecia, ale również online. Ci, którzy planują udział w imprezie we Wrocławiu, powinni zarejestrować się, korzystając z formularza zgłoszenia24.pl. Gitarowe święto na Pergoli odbędzie się zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi. Gitarzyści i gitarzystki, którzy nie będą mogli pojawić się we Wrocławiu, mogą dołączać do imprezy online. Lista gitarzystów grających online zostanie otwarta 19 czerwca, w dniu bicia Gitarowego Rekordu Świata 2021 – link do zapisów dostępny będzie na stronie: www.heyjoe.pl.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.