World Travel Show - w 3 dni dookoła świata

12.10.2017 11:11
World Travel Show - w 3 dni dookoła świata Fot. materiały prasowe

Oferta krajów i regionów z całego świata, znani podróżnicy na wyciągnięcie ręki, wielki zlot caravaningowy, setki camperów i przyczep, wielki salon jachtowy, sprzęt turystyczny. Jeden z najchętniej odwiedzanych przez turystów krajów na świecie – Meksyk – jest głównym partnerem II edycji Międzynarodowych Targów Turystycznych w warszawskim Nadarzynie, w dniach 20-22 października 2017. 

Tym samym październikowa impreza w Ptak Warsaw Expo wkracza do grona największych tego typu imprez na świecie. Międzynarodowe Targi Turystyczne World Travel Show to miejsce, gdzie w 4 halach targowych o powierzchni blisko 100 tysięcy metrów kwadratowych można odbyć błyskawiczną, 3-dniową podróż dookoła świata. To największe targi turystyczne w Europie Centralnej.

Świetnym miejscem dla poszukiwaczy ciekawych turystycznie kierunków będzie Salon Turystyki Krajowej i Zagranicznej, w którym swoją ofertę przedstawią kraje, regiony i miasta z całego świata. Wystawcami będą: organizacje turystyczne, ambasady, instytucje kulturalne, biura podróży, przewoźnicy i linie lotnicze. W 2017 krajem partnerskim imprezy jest Meksyk. Umowa partnerska została podpisana w czasie oficjalnej wizyty Prezydenta Andrzeja Dudy w tym kraju. Meksyk reprezentował Minister Turystyki Meksykańskich Stanów Zjednoczonych Enrique Octavio de la Madrid Cordero, a ze strony Ptak Warsaw Expo umowę podpisał Prezes Tomasz Szypuła. Oficjalne podpisanie dokumentu odbyło się przy udziale prezydentów obu państw. W ramach umowy Meksyk wybuduje reprezentacyjny pawilon narodowy, w którym wraz z partnerami biznesowymi będzie promował swoje produkty i usługi turystyczne. Kraj partnerski przygotuje także szereg różnorodnych atrakcji. Dlaczego akurat Polska jest atrakcyjnym partnerem dla Meksyku?

Alejandro Negrín Muñoz, ambasador Meksyku w Polsce:

Choć Meksyk i Polska zawsze utrzymywały bardzo serdeczne relacje, w ostatniej dekadzie nasze stosunki gospodarcze rozwinęły się w imponujący sposób. Po pierwsze, handel Meksyku z Polską wzrósł o ponad 1200 % pomiędzy 2004 a 2015 rokiem, z 109 do 1,444.6 mln USD. Po drugie, w ostatnich latach byliśmy świadkami wzrostu wzajemnych inwestycji, a po trzecie, obserwujemy też stały wzrost w turystyce. Przewidujemy, że w najbliższym czasie Polska stanie się najważniejszym parterem handlowym Meksyku w Europie Środkowej, zaś Meksyk najważniejszym partnerem Polski w Ameryce Łacińskiej.

Podróżnicze inspiracje od Doby i Cejrowskiego

World_Travel_Show_frekwencja_31922 f1 Fot. foto: materiały prasowe

W ramach Festiwalu Podróżników, organizowanego razem z National Geographic Polska, odbędą się spotkania ze znanymi obieżyświatami. Gwiazdami tegorocznej edycji będą m.in.: Aleksander Doba, Marek Kamiński, Wojciech Cejrowski, Nela Mała Reporterka, Elżbieta Dzikowska, Andrzej Bargiel, Miłka Raulin, Bartek Jędrzejak, Krzysztof Wielicki, Mateusz Waligóra, Michał Cessanis, Małgorzata Szumska i Simon Radzimierski. Gośćmi Festiwalu będą także znani i uwielbiani przez internautów youtuberzy prowadzący podróżnicze videoblogi, m.in.: Adbuster, Wapniak, Karol Paciorek, Ziemniak, Urbex History czy Elfik TV. Nie zabraknie również założyciela portalu Fly4free.pl Kamila Lodzińskiego oraz Jakuba B. Bączka – byłego trenera mentalnego kadry narodowej siatkarzy, złotego medalisty Mistrzostw Świata. W ramach targów odbędzie się także Festiwal Kultur Azji. W programie m.in. pokazy i warsztaty: tradycyjnych tańców, sztuk walki, henny indyjskiej czy kaligrafii, warsztaty kulinarne połączone z degustacjami, koncerty (m.in. tradycyjnej indonezyjskiej orkiestry gamelan), a także joga. Oficjalnymi partnerami festiwalu są Indonezja oraz Muzeum Azji i Pacyfiku.

Camper & Caravan Show

Salon Camper 2016 Fot. foto: materiały prasowe

To jedno z największych w Europie wydarzeń promujące turystykę caravaningową. Impreza skierowana jest zarówno do tych, którzy już posiadają campera lub przyczepę, jak i dopiero rozważających tę formę podróżowania. W tym roku sama caravaningowa część targów zajmie aż dwie hale wystawiennicze o łącznej powierzchni prawie 50 tysięcy metrów. Na wystawie zobaczymy więc setki camperów i przyczep. Swoją obecność na targach zapowiedzieli już tacy rynkowi gracze, jak: Świat Entuzjastów Caravaningu 2nEverpol (Morello, Weinsberg, Hobby i Dethfless), Benimar Polska, Elcamp z Globe Traveller (Adria, Hymer, Carado), CaraFun z Dethfless  i pływający wattercamp RORO, Transa-M z Chausson, Camp&Trailer (Adria, LMC), MTM CAMPERY (PLA, Laika, Carado, Roller Team, Mobilvetta) i Balcamp, Mercedes Benz z Marco Polo. Oprócz camerów i przyczep na targach zobaczymy domki mobilne, wyposażenie camperów i przyczep, oraz ofertę specjalistycznych usług dla camperów (modernizacje, serwis). Zaprezentują się również campingi z Polski i Europy. W porównaniu do ubiegłorocznej edycji targi Camper & Caravan Show wzbogaciły się o nową, dużą Strefę Outdoor, w której znajdziemy sprzęt turystyczny, sportowy i rekreacyjny, odzież turystyczną i akcesoria.

Targom towarzyszy wielki zlot caravaningowy na terenie zewnętrznym Ptak Warsaw Expo. Z myślą o jego uczestnikach organizator przygotował wiele atrakcji, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, w tym: biwak połączony z grillowaniem oraz warsztatami kulinarnymi prowadzonymi przez ekspertów, Festiwal Piwa, a także konkursy, zabawy i rozgrywki sportowe. Uczestnicy zlotu będą mogli też wziąć udział w wycieczkach po Warszawie: Warszawa City Tour, Kultura Warszawy oraz Królewski Ogród Światła.

Warszawski Salon Jachtowy wart ponad 20 mln Euro

Warszawski Salon Jachtowy 2016 Fot. foto: materiały prasowe

Kolejną częścią World Travel Show będzie Warszawski Salon Jachtowy, w którym zaprezentuje swoją ofertę ponad 100 wystawców - 120 jednostek pływających o wartości ponad 20 mln Euro, w tym łodzie żaglowe i motorowe, a także skutery, kajaki czy rowery wodne. Zdecydowana większość jednostek żaglowych będzie prezentowana przez polskie stocznie. Swój udział w Salonie zapowiedzieli kupcy m.in. z Emiratów Arabskich, Chin, Rosji, Korei i Francji.

Swoje jednostki żaglowe zaprezentują m.in. stocznie: Yacht Hornet, Storm Yacht, Atana, Tes Yacht, Dalpol, Stocznia Jachtowa Sułkowski. Wśród producentów i dystrybutorów jachtów motorowych zaprezentują się m.in.: Eskapader, Pegazus Boats, Multi Yachts, Winnico Yachts, Dedimarine, A.M.S. Boats.

Nową strefą Salonu będzie Salon nurkowy z ofertą turystyki nurkowej, szkół nurkowania oraz sprzętu nurkowego. Niezwykłą atrakcją będzie specjalny basen, w którym odbędą się pokazy sprzętu. Ale nie tylko - po krótkim szkoleniu spróbować swoich sił w nurkowaniu będą mogli wszyscy odwiedzający Salon.

Na czas targów organizator zapowiada ponadto darmowe autobusy, które będą kursować z i do Warszawy. Bilety (jednodniowe) oraz karnety (wielodniowe) do nabycia online.

Szczegóły i bilety na targi na: www.worldtravelshow.pl.

Materiały partnerskie Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.