08.06.2018 12:37

Antyfest Antyradia 2018 rozstrzygnięty! Jak było podczas imprezy finałowej w Zabrzu?

Jubileuszowa, 10. edycja plebiscytu Antyradia uroczyście dobiegła końca! Zobaczcie, jak było podczas finału w Zabrzu.

Antyfest Antyradia 2018
foto: Antyradio

Na scenie w CK Wiatrak w Zabrzu 7 czerwca 2018 zaprezentowało się 5 zespołów, które kilka tygodni wcześniej otrzymały najwięcej głosów czytelników Antyradio.pl i słuchaczy Antyradia w głosowaniu na stronie. Spośród kapel z różnych zakątków Polski - Curcuma, Eier, Highway, Mr Tea i Transgresja - tylko jedna wróciła do domu ze statuetką Złotej Kosy i będzie miał możliwość wystąpić na dwóch scenach dwóch letnich festiwali - Pol'and'Rock Festival 2018 w Kostrzynie nad Odrą i Rock for People Festiwal 2018 w Czechach.

Curcuma zwycięzcą Antyfestu Antyradia 2018

To szczeciński zespół rockowy istniejący od 2011 roku. W listopadzie 2017 odbyła się sesja nagraniowa w poznańskim studiu Perlazza pod okiem Przemka „Perły” Wejmanna, gdzie został zarejestrowany nowy materiał który znajdzie się na kolejnej płycie zespołu. Utwory „Ziemia Niczyja” i „Radio Ta Ta” znalazły się na liście przebojów Antyradia.

Tak na gorąco zespół skomentował swoją wygraną:

Kazik i Kwarter ProForma w wyjątkowym utworze

Gościem specjalnym był Kazik i Kwartet ProForma. Muzycy, w hołdzie zmarłemu 3 czerwca 2018 roku Robertowi Brylewskiemu, znanemu z takich zespołów, jak Kryzys, Brygada Kryzys i Izrael, wykonali utwór „Wojny gwiezdne” z repertuaru Kryzysu. Kazik Staszewski tak skomentował ten ważny moment:

"

3 czerwca umarł Robert Brylewski, zdarzyło się to na skutek pobicia, którego doznał w styczniu tego roku. Polska kultura, polska muzyka doznała naprawdę gigantycznej straty. Umarł najważniejszy muzyk mojego pokolenia, bezwzględnie. Człowiek, bez którego inspiracji i różnych wpływów na pewno bym tu dzisiaj nie siedział przed wami i nie śpiewał tych piosenek(...). Tak, jak z Lubaszenką chodziłem na studia, z Robertem chodziłem do liceum. "

Zobaczcie, jak wszyscy goście bawili się podczas finału plebiscytu w CK Wiatrak w Zabrzu: 

Kolejna edycja Antyfestu Antyradia już w 2019 roku, bądźcie czujni!

Justyna Kierzkowska
Tagi: Radio News