"Złota Kosa" dla Batny! Zobacz zdjęcia z finału Antyfestu Antyradia 2021
27.07.2021 11:50
Zespół Batna ze statuetką Złotej Kosy 2021
  • 12 Zobacz zdjęcia
"Złota Kosa" dla Batny! Zobacz zdjęcia z finału Antyfestu Antyradia 2021
27.07.2021 11:50

Festiwalowy 13. finał konkursu już za nami. Zobacz zdjęcia z finałowego koncertu.

Zespół Batna ze Śląska został zwycięzcą Antyfestu Antyradia 2021 - największego w Polsce przeglądu rockowych talentów. W nagrodę otrzymał pamiątkową statuetkę "Złotej Kosy", wystąpi również na Dużej Scenie drugiego dnia Pol'and'Rock Festival 2021, nagra profesjonalną płytę w Izabelin Studio, a jej promocję zapewni Antyradio - największa rockowa stacja w Polsce. Specjalne wyróżnienia otrzymały kapele Punched Orange i Symptone. Tegoroczny finał konkursu był pierwszym zorganizowanym w formule całodniowego festiwalu.

Batna - poznaj zwycięzcę Antyfestu Antyradia 2021

Batna powstała w Jastrzębiu-Zdroju zaledwie na początku ubiegłego roku. W bardzo niedługim czasie zespół wypracował 10-utworowy repertuar, który według planu będzie materiałem na pełnowymiarową płytę. Muzyka jest prostym, bezkompromisowym rockiem z elementami metalowych pazurów. Z początkiem bieżącego roku Batna zaprezentowała się w serwisie YT z debiutanckim klipem do utworu "Krzycz, kiedy trzeba". Aktualnie zespół tworzą - Łukasz Biedroń- gitary Piotr Antos – Bas, Marcin Zmorzyński - wokal. Zwycięstwo w Antyfeście Antyradia to ich pierwszy znaczący sukces, który otwiera przed nimi nowe możliwości pokazania się szerokiej rzeszy fanów muzyki rockowej w całej Polsce.

Finałowy koncert Antyfestu Antyradia 2021

Festiwalowy finał 13. edycji konkursu odbył się w minioną niedzielę (25.07) na Letniej Scenie Progresji w Warszawie. Wystąpiły zespoły: Batna, Mindfak, Punched Orange, Symptone i Topinambur. Gwiazdami wieczoru były Dziwna Wiosna i Pidżama Porno. O tegorocznym wysokim poziomie przeglądu niech świadczy przyznanie przez jury dwóch specjalnych wyróżnień, którymi uhonorowano Punched Orange i Symptone. To wyjątkowa sytuacja. Obie kapele nagrają po dwa utwory w Izabelin Studio, a ten pierwszy otrzymał również zaproszenie na koncert klubowy do warszawskiej Progresji.  Do tegorocznego Antyfestu Antyradia zgłosiły się 244 rockowe zespoły z całej Polski. 46 z nich uzyskało nominacje redakcji. Pięciu finalistów wskazali fani i słuchacze w głosowaniu internetowym.

Celem Antyfestu Antyradia organizowanego od 2009 roku jest promocja nieznanych szerokiej publiczności artystów grających muzykę gitarową. Statuetka "Złota Kosa" powstała w hołdzie zmarłemu dziennikarzowi Antyradia – Januszowi „Kosie” Kosińskiemu – wielkiemu orędownikowi promowania polskiej muzyki.

Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.