Antyfest Antyradia: Znamy gwiazdy, które wystąpią na finałowym koncercie

23.06.2022 13:45
Antifest Antyradia 2022 Fot. Antyradio

Wielkimi krokami zbliża się Antyfest Antyradia. Sprawdźcie, kto zagra na Letniej Scenie Progresji w Warszawie.

10 lipca 2022 odbędzie się koncert finałowy Antyfestu Antyradia, na którym wystąpi 5 kapel konkursowych. Laureat w nagrodę otrzyma  "Złotą Kosę", która powstała w hołdzie zmarłemu dziennikarzowi Antyradia – Januszowi „Kosie” Kosińskiemu. Dzięki wygranej zespół wystąpi na głównej scenie Polandrock Festival 2022, nagra płytę w Izabelin Studio i będzie ją promować w Antyradiu.

Antyfest Antyradia: Znamy gwiazdy, które wystąpią na finałowym koncercie

Na koncercie finałowym wystąpią również zespoły: Bruklin, Organek oraz Dezerter. Wstęp na finał jest tylko na zaproszenia, które można wygrać słuchając Antyradia.

foto: Antyradio Fot. foto: Antyradio

Bruklin to klasyczny rockowy kwintet założony w 2018 roku w Łodzi. W swoich utworach łączy gitarowe brzmienie z miejską poetyką tekstów autorstwa Bartłomieja Makrockiego - wokalisty i frontmana grupy. Są zdobywcami Złotej Kosy w Antyfeście Antyradia (2019) oraz wystąpi na 25. Pol'and'Rock Festival.

Zespół ØRGANEK powstał w 2013 roku z inicjatywy jej lidera, autora tesktów i muzyki, Tomasza Organka, laureata wielu prestiżowych nagród, m.in. Mateusza Trójki, Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego, Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Nagrody Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, czy Superbohaterki Roku Wysokich Obcasów. Tomasz Organek jest również Ambasadorem Honorowym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. W 2019 zadebiutował jako prozaik bestselerową powie-ścią Teoria Opanowywania Trwogi. W 2022 uznany przez magazyn Newsweek za jedną ze 100 najbardziej wpływowych Polaków w kategorii popkultura. W tym samym roku reprezen-tował Polskę na EXPO 2020 w Dubaju.  

ØRGANEK jest stałym bywalcem największych polskich festiwali (m.in Woodstock / Pol’and’Rock Festival, Jarocin Festival, Open’er Festival, Orange Festival, Męskie Granie, Eu-ropejski Stadion Kultury, CJG Festiwal, Sopot Top of the Top Festival, Kazimiernikejszyn, Green Festival i wielu innych).

Dezerter to zespół punkrockowy, który powstał w maju 1981 r. w Warszawie. Grupa przyjęła prowokacyjną wówczas nazwę SS-20 (pochodzącą od radzieckich rakiet z głowicami nuklearnymi), którą była zmuszona zmienić w okresie stanu wojennego. Już jako Dezerter zespół nagrał swój pierwszy singiel „Ku przyszłości” (1983). W 1985 r. ukazały się dwie kompilacje z piosenkami Dezertera: „Fala” i „Jak punk to punk”. Rok 1987 przyniósł wydanie w USA przez Maximum Rock'n'Roll pierwszej długogrającej płyty Dezertera – „Underground Out Of Poland” oraz pierwszej (ocenzurowanej) płyty w kraju – „Kolaboracja”. Rok 1989 to kolejny album – „Kolaboracja II”, a 1990 – „Wszyscy przeciwko wszystkim” (wydana w Polsce i we Francji) oraz dwumiesięczna trasa po Europie Zachodniej (Szwajcaria, Niemcy, Francja, Holandia) i Japonii.

Kolejne lata działalności przyniosły ważne płyty dla polskiej sceny niezależnej, m.in. „Blasfemię” (1992), „Ile procent duszy?” (1994), „Mam kły mam pazury” (1996), „Ziemia jest płaska” (1997). W XXI w. ukazały się trzy studyjne albumy: „Nielegalny zabójca czasu” (2004); „Prawo do bycia idiotą” (2010), który został doceniony wyjątkowo nie tylko przez słuchaczy, ale i przez branżę muzyczną, czego wyrazem była nagroda Fryderyk 2010; oraz „Większy zjada mniejszego” (2014).

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.