31.01.2018 12:42

Gala Płyty Rocku Antyradia 2017. Kiedy odbędzie się gala, kto na niej zagra i gdzie można kupić bilety na wydarzenie?

Gala Płyty Rocku Antyradia 2017 odbędzie się 22 marca 2018 w klubie Stodoła w Warszawie. Tego dnia podczas wydarzenia zostaną ogłoszeni zwycięzcy wszystkich kategorii plebiscytu.

Gala Płyty Rocku Antyradia 2017. Kiedy odbędzie się gala, kto na niej zagra i gdzie można kupić bilety na wydarzenie?
foto: Antyradio.pl

Gala Płyty Rocku Antyradia 2017 - kto zagra?

Podczas gali Płyty Rocku 2016 byli to T.Love, kanadyjski zespół July Talk oraz grupa Strażacy, czyli laureat konkursu Antyfest Antyradia 2016 dla młodych talentów. Z kolei dwa lata temu, na gali Płyty Rocku 2015 dla publiczności zagrali Clock Machine Milczenie Owiec.

Z kolei w 2018 roku, 22 marca na scenie w klubie Stodoła w Warszawie pojawią się trzy zespoły. Otwarcie bram zostało zaplanowane na godzinę 19:00, start imprezy punktualnie o godzinie 20:00.

Nocny Kochanek

Grupa powstała w 2012 roku, jako alter ego kapeli Night Mistress, a pierwszym jej wielkim przebojem został kawałek „Minerał Fiutta”, który znalazł się w pełnometrażowej kreskówce „Kapitan Bomba – Zemsta Faraona” i do tej pory pozostaje hymnem zespołu. Pierwszy studyjny album zespołu, „Hewi Metal”, miał premierę w listopadzie 2015, z kolei utwór „Zdrajcy Metalu” z wydanej w styczniu 2017 roku drugiej płyty Nocnego Kochanka o tym samym tytule sprawił, że kariera kapeli nabrała prawdziwego rozpędu. Na krążku znalazły się m.in. takie utwory, jak „Dziewczyna z kebabem” i „Dziabnięty”.

2017 rok obfitował m.in. w takie wydarzenia, jak zagranie supportu przed grupą Scorpions w Ergo Arenie, zaprezentowanie się podczas Czad Festiwal 2017, oraz występ na Dużej Scenie Przystanku Woodstock 2017, z którego to koncertu ukazało się DVD Nocnego Kochanka. Przez kilka lat grania muzycy zaliczyli też zaskakujący akustyczny koncert w pociągu oraz największe sceny klubowe i festiwalowe w Polsce, jak np. w toruńskim klubie Od Nowa, klubie Kwadrat w Krakowie, czy podczas Juwenaliów w Krakowie, ale nie wstydzą się i lubią wracać też do tych mniejszych.

Po roku intensywnej promocji albumu bez wsparcia dużej wytwórni „Zdrajcy Metalu” otrzymali status złotej płyty. Rok 2018 Nocny Kochanek przywitał koncertem pod Pałacem Kultury na 26. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz dwoma wyprzedanymi do ostatniego biletu występami w warszawskiej Progresji, z których ukaże się ich własne DVD. Ponadto w wywiadach muzycy obiecują, że już jesienią tego roku zamkną się w studiu, aby nagrać kolejny album.

Dream Atlas

Zespół powstał na początku 2016 w Pszczynie. Grupa wygrała w plebiscycie Antyfest Antyradia 2017 i zdobyła statuetkę Złotej Kosy, jest także laureatem pierwszej nagrody oraz nagrody publiczności pszczyńskiego Żubrowiska 2016 i finalistą gliwickiego Przeglądu Kapel Studenckich 2017, a także laureatem katowickiego przeglądu Zrób Hałas.

Do najważniejszych wydarzeń w karierze grupy można zaliczyć występ na czeskim festiwalu Rock For People 2017 oraz koncert na deskach Teatru Śląskiego w październiku 2017. W czerwcu 2017 zespół wydał swoją debiutancką EP zatytułowaną „Butterflies”. W lutym 2018 znalazł się wśród półfinalistów Eliminacji do 24. Przystanku Woodstock.

Cyrk Deriglasoff

Cyrk Deriglasoff to projekt Olafa Deriglasoffa - wokalisty i instrumentalisty, od ponad trzech dekad związanego ze sceną niezależną i muzyką alternatywną. Po latach rockowych poszukiwań artysta postanowił powrócić do muzycznych korzeni, charakteryzujących jego pierwszy zespół - działającą w latach 80. i 90. grupę Dzieci Kapitana Klossa.

Grupa występuje w sześcioosobowym składzie złożonym z muzyków, znanych z innych zespołów i projektów. Funkcję wokalisty i basisty pełni Olaf Deriglasoff, na puzonie można posłuchać Tomka Kasiukiewicza, gitarą zajmuje się Tomek Krawczyk, za saksofon odpowiada Robert Kamalski, za suzafon Grzegorz Pastuszka, a za perkusją zasiadł Robert Rasz.

Projekt zaprezentował do tej pory m.in. singiel „Hej Panie”.

Gala Płyty Rocku Antyradia 2017 - jak zdobyć bilety za darmo?

Słuchajcie uważnie Antyradia i śledźcie Antyradio.pl. Będziecie mieli szansę wziąć udział w konkursach, w których wygraną będą właśnie wejściówki na to wydarzenie. Bądźcie czujni! Dla tych, którzy nie wierzą w swoje szczęście prowadzona jest regularna sprzedaż wejściówek. Bilety na galę Płyty Rocku Antyradia 2017 można zakupić na stronie eBilet.pl.

Gala Płyty Rocku Antyradia 2017 - głosowanie

Słuchacze Antyradia i czytelnicy Antyradio.pl nadal mogli oddać swoje głosy w dziesięciu kategoriach:

  • Płyta Rocku 2017 Antyradia - Polska
  • Płyta Rocku 2017 Antyradia - Zagranica
  • Wokalista Rocku 2017 Antyradia - Polska
  • Wokalista Rocku 2017 Antyradia - Zagranica
  • Wokalistka Rocku 2017 Antyradia - Polska
  • Wokalistka Rocku 2017 Antyradia - Zagranica
  • Zespół Rocku 2017 Antyradia - Polska
  • Zespół Rocku 2017 Antyradia - Zagranica
  • Przebój Rocku 2017 Antyradia - Polska
  • Przebój Rocku 2017 Antyradia - Zagranica

Nagrody zostaną przyznane już po raz 12. i czwarty raz statuetki wręczone zostaną podczas specjalnej gali transmitowanej na antenie Antyradia.

Justyna Kierzkowska
Tagi: Radio News