07.09.2018 13:27

Jak wyglądał unboxing specjalnej reedycji „The Song Remains The Same” Led Zeppelin w Antyradiu? [WIDEO]

Zobaczcie, jak wygląda limitowany box „The Song Remains The Same” od Led Zeppelin!

Unboxing The Song Remains The Same Led Zeppelin
foto: Antyradio

W dniach 27–29 lipca 1973 roku niezapomniane koncerty dała tam grupa Led Zeppelin. Wybrane utwory z tych występów znalazły się na płycie The Song Remains The Same, która 7 września 2018 roku ukazała się ponownie w wersji zremasterowanej.

Reedycja The Song Remains The Same pojawiła się w kilku formatach - CD, płyty winylowe, pliki cyfrowe, Blu-ray audio, a także coś dla kolekcjonerów, czyli wersja super deluxe, zawierająca również film.

Jimmy Page tak zmienił kolejność piosenek na wersji LP, aby zmieściła się pełna, 29-minutowa wersja Dazed And Confused. Oprócz tego na płytach znajdują się niesamowite wykonania, chociażby takich klasyków jak „Rock And Roll”, „Stairway To Heaven”, „No Quarter”, „Moby Dick”, czy „Celebration Day”.

Unboxing „The Song Remains The Same” Led Zeppelin

Epika Antyradio ma już w swoim posiadaniu wyjątkowy box. Zobaczcie, jak prezentuje się to wydawnictwo od Led Zeppelin:

Nadzorowana przez Jimmy'ego Page'a reedycja The Song Remains The Same” ukaże się kilka miesięcy po innym koncertowym wznowieniu – How The West Was Won”. Jest to jednocześnie zamknięcie serii reedycji klasycznych wydawnictw Led Zeppelin, która rozpoczęła się w 2014 roku i była zaplanowana tak, aby objąć 50-lecie formacji, przypadające w 2018 roku.

Data rejestracji występów Led Zeppelin nie była przypadkowa. Latem 1973 roku muzycy byli u szczytu formy. Mieli na koncie złote i platynowe płyty, wielkie przeboje, niezapomniane koncerty oraz miliony fanów. Występy z Nowego Jorku to kolejne wyjątkowe występy w historii zespołu, co doskonale oddają zarówno film, jak i soundtrack do niego. Nagrano je podczas amerykańskiego tournée, poświęconego promocji studyjnego albumu Houses Of The Holy”.

Aleksandra Degórska
Tagi: Radio News Led Zeppelin