08.03.2018 15:28

Jak wyglądał unboxing winyla „Brave” Marillion w Antyradiu?

W ramach cyklu unboxingowego w Antyradiu odbyła się prezentacja wznowionego wydania płyty Marillion. Jak wygląda to wydawnictwo?

Unboxing płyty Marillion - Brave
foto: kadr z wideo

Jedna z najciekawszych płyt uwielbianej w Polsce grupy Marillion, koncepcyjny album „Brave” z 1994 roku, ukazała się ponownie na początku marca 2018 roku. Wznowienia przygotowano między innymi w wersji winylowej, a do pierwotnej tracklisty dodano interesujący bonusowy materiał.

Podwójny album „Brave” był bardzo pozytywnym zaskoczeniem dla fanów zespołu. Po bardziej komercyjnej płycie „Holidays In Eden” Marillion powrócił do rocka progresywnego. Ponadto nagrany we francuskim zamku Marouatte koncepcyjny album był dziełem mrocznym, opowiadającym smutną, napisaną przez wokalistę Steve'a Hogartha historię o dziewczynie, która została znaleziona na moście Severn Bridge i nie wiedziała, ani kim jest, ani skąd się tam wzięła. Inspirację do opowieści wokalista zespołu zaczerpnął z autentycznego newsa, którego usłyszał w jednej ze stacji telewizyjnych.

Specjalnie dla Was Antyradio przygotowało unboxing tego wydawnictwa:

Płyta „Brave” siódma w dorobku Marillion, dotarła do pierwszej dziesiątki brytyjskiego notowania albumów.

 W marcu 2018 roku album ukazała się ponownie w wersji deluxe – między innymi na pięciu krążkach winylowych. Oryginalny materiał został zamieszczony w zremasterowanej formie. Remasteringu dokonał doskonale znany w Polsce z Porcupine Tree i działalności solowej Steven Wilson. Po raz pierwszy w całości zamieszczono też koncert Marillion z Paryża z 29 kwietnia 1994 roku (La Cigale). Dodano do niego dziewięć wcześniej niepublikowanych kompozycji, a w booklecie znalazła się historia powstania „Brave”, a także sporo ciekawych zdjęć i ilustracji. Utwory z koncertu w Paryżu zmiksował na nowo Michael Hunter.

Aleksandra Degórska
Tagi: Radio News Marillion