Jarocin Antyfest Antyradia 2016 rozpoczęty!

Justyna Kierzkowska
04.04.2016 12:52
Jarocin Antyfest Antyradia 2016 rozpoczęty! Fot. Antyradio.pl

Wystartowała 8. edycja plebiscytu, organizowanego przez Antyradio oraz Antyradio.pl! Jarocin Antyfest Antyradia 2016 to szansa dla młodych zespołów, które chciałyby wystąpić na żywo przed wielką publicznością. 

Zgłoszenie należy wysłać poprzez specjalną podstronę na Antyradio.pl do 24 kwietnia 2016 roku. Następnie komisja konkursowa wybierze 60 kapel, które otrzymają przepustkę do pierwszego etapu - głosowania internetowego. Internauci wybiorą 30 zespołów, które będą miały możliwość zaprezentowania się podczas przesłuchań na żywo, w jednym z pięciu polskich miast, gdzie odbędą się eliminacyjne koncerty.

Półfinał konkursu odbędzie się w Spichlerzu Polskiego Rocka w Jarocinie. Awansuje do niego 12 zespołów, wyłonionych podczas eliminacyjnych koncertów. Spośród nich jury wybierze 8 kapel, które trafią do finału. Zwycięzca tegorocznej edycji otrzyma m.in. 6 tysięcy złotych oraz statuetkę Złotej Kosy i będzie mógł zagrać przed największą gwiazdą tegorocznego festiwalu, zespołem Slayer. Laureat zostanie też otoczony opieką jednej z wytwórni muzycznych, dzięki której będzie mógł liczyć na zaistnienie na wydawniczym rynku muzycznym w Polsce.

Przypomnijmy, że Jarocin Festiwal 2016 odbędzie się w dniach 7-9 lipca 2016. Dotychczas ogłoszeni artyści to Slayer i Five Finger Death Punch, The Prodigy, D.O.A., TSA, Farben Lehre, Oberschlesien, Acid Drinkers, Luxtorpeda, Kobranocka, Koniec Świata i Kabanos, Sweet Noise, Hunter oraz Ga-Ga/Zielone Żabki.

Finaliści Antyfestu z poprzednich lat

W 2015 roku odbyły się trzy półfinały w trzech polskich miastach. W Gdyni dla zebranej publiczności wystąpiły szczecińskie zespoły Curcuma i Tune 4 Tune oraz gdański Antiplan. W Warszawie swoje muzyczne umiejętności zaprezentowali siedlecka grupa Vibrant, warszawska kapela Gasz, a także krakowski Monotyp. Z kolei w Zabrzu zagrali wrocławski Black Perfume, śląski Ludwik i poznański ThermiT. Spośród nich to zespoły Antiplan, Vibrant i ThermiT zapewniły sobie miejsce w finale, zaś ostatecznie to właśnie ThermiT otrzymał statuetkę Złotej Kosy, czyli nagrodę powstałą w hołdzie zmarłemu dziennikarzowi Antyradia - Januszowi „Kosie” Kosińskiemu.

Dotychczasowymi zwycięzcami Antyfestu Antyradia byli także:

  • Vintage (2009)
  • Another World (2010)
  • Leash Eye (2011)
  • Cinemon (2012)
  • Paradygmat (2013)  
  • Killing Silence (2014)

Czekamy na Wasze zgłoszenia!

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.