16.06.2016 11:48

Jurek Owsiak z własną audycją w Antyradiu

Jurek Owsiak wraca na fale eteru. Już od lipca 2016 roku rozpocznie współpracę z Antyradiem.

Jurek Owsiak z własną audycją w Antyradiu
foto: Łukasz Widziszowski, materiały prasowe

Jurek Owsiak niebawem dołączy do ekipy Antyradia. Najważniejszym elementem audycji, która wystartuje w lipcu 2016 roku, będzie muzyka zarejestrowana na Przystanku Woodstock oraz informacje związane z działalnością Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Będzie to kolejny przykład tego, jak można łączyć obecność na komercyjnym rynku medialnym z wykonywaniem zadań związanych z misją publiczną. Antyradio od lat jest jednym z głównych partnerów medialnych festiwalu Przystanek Woodstock, a także aktywnie wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Jurek Owsiak jest zadowolony z możliwości współpracy:

"

Jestem dumny, że będę mógł tworzyć swoją audycję w tak bliskim mi muzycznie i klimatycznie radiu. Mam gigantyczny zapał i masę pomysłów, a przede wszystkim potężną bibliotekę muzyki z oklaskami ze wszystkich edycji Przystanków Woodstock. Satysfakcji dodaje fakt, że będę mógł ją prezentować w większym niż do tej pory przedziale czasowym, dzięki temu nie zabraknie też przestrzeni na aktywność i kontakt ze słuchaczami, bo to przecież oni są w radiowej twórczości najważniejsi. "

Audycji Jurka Owsiaka w Antyradiu będzie można słuchać w największych miastach w Polsce, a także w całym kraju oraz poza jego granicami za pośrednictwem playera internetowego i aplikacji na urządzenia mobilne.

Mariusz Smolarek, redaktor naczelny Antyradia, również chwali sobie dołączenie Owsiaka do ekipy Antyradia:

"

Jurek Owsiak i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od długiego czasu są związani z Antyradiem. Nadajemy na tych samych falach. Obecność Jurka na antenie to doskonała informacja dla wszystkich - jego fanów oraz miłośników rock'n'rolla – najlepszej muzyki na świecie i jej pozytywnej filozofii. Będzie się działo.  "

Jurek Owsiak to dziennikarz radiowy i telewizyjny. Swoją radiową twórczość rozpoczął pod koniec lat 80. na antenie legendarnej Rozgłośni Harcerskiej. Następnie prowadził radiowy program Brum (w latach 1991 – 1994) na falach Programu III Polskiego Radia. Audycja ta w latach 1994-1999 zmieniła nazwę na Się kręci.

Owsiak był również autorem programu Kręcioła, nadawanego przez Program Pierwszy Polskiego Radia. Był także autorem kilku wydań autorskich audycji na falach radia RMF FM.

W roku 2007, po kilkuletniej przerwie, powrócił do radia. 4 lutego na antenie radia WAWA Jurek zainaugurował Dźwiękoszczelny Magazyn Jurka Owsiaka. Następnie audycję o tej samej nazwie prowadził w Radiu Eska Rock. Od stycznia 2012 roku Jerzy Owsiak znów pojawił się na falach radiowej Trójki, reaktywując program Się kręci.

Po 226 audycjach, w czerwcu 2016 roku, Jerzy Owsiak zakończył współpracę z nową dyrekcją Programu III Polskiego Radia, reagując w ten sposób na zmiany programowe i personalne jakie w ostatnich tygodniach dotknęły redakcję Trójki.

Aleksandra Degórska
Tagi: Radio News