07.07.2018 03:03

Nagrywanie koncertów telefonami - jesteś za czy przeciw? [SONDA]

Telefony uniesione wysoko w górę i połowa widowni, która zamiast skupić się na koncercie, nawet nie drgnie w obawie przed popsuciem nagrania - takie obrazki powoli przestają dziwić. Co na ten temat sądzą uczestnicy Open'er Festival 2018?

Nagrywanie koncertów telefonami - jesteś za czy przeciw? [SONDA]
foto: Antyradio.pl

Z powodu publiczności, która momentami obserwuje koncerty wyłącznie przez ekran telefonu, coraz więcej artystów wprowadza na swoich koncertach całkowity zakaz używania smartfonów i nagrywania muzyki, a także robienia zdjęć. W taki sposób postąpił m.in. Danzig, który postanowił, że na koncerty Misfits można wnieść telefony na teren imprezy, ale należy je zamknąć w specjalnym futerale firmy Yondr tak, aby nie można było korzystać z nich w czasie wydarzenia.

W Polsce tego rodzaju obostrzenia wprowadził także Steven Wilson, który zagra 12 lipca 2018 w Hali Stulecia we Wrocławiu. Podczas jego występu będzie panował całkowity zakaz filmowania, fotografowania, a także rejestrowania dźwięku. Takie restrykcje popiera także Sully Erna, wokalista Godsmack, który uważa, że warto schować telefon do kieszeni i cieszyć się w pełni scenicznym show.

Uczestników Open'er Festival 2018 zapytaliśmy o to, czy są zwolennikami używania telefonów podczas koncertów, nagrywają pojedyncze utwory lub całe fragmenty występów, czy jednak są zdania, że o wiele lepiej odbiera się i zapamiętuje piosenki z telefonem w plecaku. Zobaczcie, co powiedzieli w naszej sondzie.

A czy Wy jesteście zwolennikami czy przeciwnikami takiego zakazu? Czekamy na Wasze głosy!

Nagrywanie koncertów telefonami - jesteś za czy przeciw?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Radio News Open'er Festival