Nick Cave & The Bad Seeds na Open'er Festival 2018 [GALERIA]

Aleksandra Degórska
05.07.2018 09:55
|north Fot. Wojtek Rojek

Sprawdźcie, jak australijski artysta poradził sobie na głównej scenie podczas Open'er Festival 2018. Czy Nick Cave porwał publiczność?

O godzinie 20:00 na Orange Main Stage zaprezentowali się Nick Cave & The Bad Seeds. Projekt został powołany 35 lat temu na gruzach The Birthday Party. Począwszy od krążka „From Her To Eternity” z 1984 zespół brzmiał jak nikt inny - chociażby ze względu na głęboki głos Nicka Cave'a. The Bad Seeds wynieśli występy na żywo na inny poziom, co mogli pokazać polskiej publiczności już niejednokrotnie - chociażby na koncercie w październiku 2017 w Warszawie.

Nick Cave & The Bad Seeds wydali szesnaście studyjnych płyt, a dyskografię zamyka album „Skeleton Tree”, który dotyczy osobistej tragedii artysty. W lipcu 2015 jego 15-letni syn Arthur, odurzony narkotykami, spadł z klifu i zginął. Muzyk dopiero po dwuletniej przerwie wrócił do koncertowania z The Bad Seeds w styczniu 2017.

Nick Cave & The Bad Seeds na Open'er Festival 2018

To było do przewidzenia, że Nick Cave zejdzie do publiczności, a nawet zaprosi jedną z fanek na scenę. Muzyk słynie z tego, że szybko nawiązuje bezpośredni kontakt z publicznością i na Open'er Festival 2018 nie było inaczej.

Główna scena automatycznie tworzy pewien dystans między artystą, a publicznością, ale Nick Cave poradził sobie z takimi trudnościami.

Zobaczcie, jak zespół wypadł przed polską publicznością na Open'er Festival 2018 w Gdyni.

Koncert odbył się przy zachodzącym słońcu, które mocno raziło muzyków. Taki występ powinien mieć miejsce zdecydowanie późnym wieczorem, ale grupie mimo to udało się stworzyć mroczny i posępny klimat.

Publika świetnie przyjęła Nicka Cave'a, zresztą przekonajcie się sami oglądając zdjęcia z koncertu.

Open'er Festival 2018

Festiwal w Gdyni trwa w dniach 4-7 lipca 2018. Gwiazdami imprezy są m.in. Arctic Monkeys, Depeche Mode, Gorillaz, Nick Cave And The Bad Seeds, Massive AttackDavid ByrneGlass Animals, Bruno Mars, Taconafide i Chvrches. Antyradio objęło patronat nad festiwalem i przygotowało specjalną strefę dla fanów muzyki.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.