Nick Cave & The Bad Seeds na Open'er Festival 2018 [GALERIA]

Aleksandra Degórska
05.07.2018 09:55
|north Fot. Wojtek Rojek

Sprawdźcie, jak australijski artysta poradził sobie na głównej scenie podczas Open'er Festival 2018. Czy Nick Cave porwał publiczność?

O godzinie 20:00 na Orange Main Stage zaprezentowali się Nick Cave & The Bad Seeds. Projekt został powołany 35 lat temu na gruzach The Birthday Party. Począwszy od krążka „From Her To Eternity” z 1984 zespół brzmiał jak nikt inny - chociażby ze względu na głęboki głos Nicka Cave'a. The Bad Seeds wynieśli występy na żywo na inny poziom, co mogli pokazać polskiej publiczności już niejednokrotnie - chociażby na koncercie w październiku 2017 w Warszawie.

Nick Cave & The Bad Seeds wydali szesnaście studyjnych płyt, a dyskografię zamyka album „Skeleton Tree”, który dotyczy osobistej tragedii artysty. W lipcu 2015 jego 15-letni syn Arthur, odurzony narkotykami, spadł z klifu i zginął. Muzyk dopiero po dwuletniej przerwie wrócił do koncertowania z The Bad Seeds w styczniu 2017.

Nick Cave & The Bad Seeds na Open'er Festival 2018

To było do przewidzenia, że Nick Cave zejdzie do publiczności, a nawet zaprosi jedną z fanek na scenę. Muzyk słynie z tego, że szybko nawiązuje bezpośredni kontakt z publicznością i na Open'er Festival 2018 nie było inaczej.

Główna scena automatycznie tworzy pewien dystans między artystą, a publicznością, ale Nick Cave poradził sobie z takimi trudnościami.

Zobaczcie, jak zespół wypadł przed polską publicznością na Open'er Festival 2018 w Gdyni.

Koncert odbył się przy zachodzącym słońcu, które mocno raziło muzyków. Taki występ powinien mieć miejsce zdecydowanie późnym wieczorem, ale grupie mimo to udało się stworzyć mroczny i posępny klimat.

Publika świetnie przyjęła Nicka Cave'a, zresztą przekonajcie się sami oglądając zdjęcia z koncertu.

Open'er Festival 2018

Festiwal w Gdyni trwa w dniach 4-7 lipca 2018. Gwiazdami imprezy są m.in. Arctic Monkeys, Depeche Mode, Gorillaz, Nick Cave And The Bad Seeds, Massive AttackDavid ByrneGlass Animals, Bruno Mars, Taconafide i Chvrches. Antyradio objęło patronat nad festiwalem i przygotowało specjalną strefę dla fanów muzyki.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.