17.02.2017 15:38

Polak nagrał utwór w słynnym Abbey Road Studios w Londynie

Mietall Waluś jest pierwszym rockowym artystą z Polski, który nagrał swojego singla w legendarnym Abbey Road Studios w Londynie.

Polak nagrał utwór w słynnym Abbey Road Studios w Londynie
foto: Antyradio

Abbey Road Studios, istniejące od 1931 roku to jedno z najsłynniejszych studiów nagraniowych na świecie. To właśnie w tym miejscu znane na całym świecie utwory nagrywały takie światowe gwiazdy jak The Beatles, U2, Pink Floyd, Oasis, Radiohead, Jamiroquai, Green Day, Iron Maiden, Spice Girls, Nightwish, One Direction, Floranece and the Machine czy Adele.

Do tej pory to jedynie Anna Maria Jopek oraz Krzysztof Herdzin wraz z orkiestrą The Academy of St Martin in the Fields mieli okazję nagrywania w tym legendarnym studiu. Do tego znamienitego grona dołączył właśnie pierwszy polski artysta rockowy, Mietall Waluś, znany przede wszystkim z formacji Negatyw, której jest twórcą i liderem.

Artysta zdradził, że wizyta i możliwość nagrywania w tym studiu, od dawna były jego marzeniem.

"

Zawsze chciałem pracować w tym studiu, poczuć klimat miejsca, w którym nagrywali jedni z najbardziej inspirujących mnie artystów. Płyta, nad którą pracuję to podwójny album składający się z 20 wybranych utworów, które powstały na przestrzeni mojej aktywności artystycznej oraz przy okazji grania w zespołach: Negatyw, Penny Lane, Lenny Valentino czy projektu Mietall Waluś Magazine. Wszystkie utwory zostały zarejestrowane na nowo, niektóre zostały również na nowo zaaranżowane. Na płycie pojawią się także dwa utwory premierowe, które będę promowały wydawnictwo, jeden z nich został nagrany w Abbey Road. "

Realizacją nagrania zajmował się sam Chris Bolster, który pracował m.in. z: Foo Fighters, Oasis, Ozzy Osbornem czy Paulem McCartney'em, a za mastering był odpowiedzialny Christian Wright współpracujący m.in. z Radiohead, Coldplay czy Franz Ferdinand.

Wizycie Walusia w Abbey Road Studios towarzyszył dziennikarz Marcin Bąkiewicz, a jego relację będzie można usłyszeć na antenie Antyradia. Zobaczcie, jak to wszystko wyglądało?

Chcielibyście kiedyś nagrać swój utwór w Abbey Road Studios?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Radio News