05.07.2018 17:56

Relacja z 1. dnia Open'er Festival 2018. Co działo się na festiwalowym polu?

Pierwszy dzień muzycznego festiwalu na lotnisku w Gdyni-Kosakowie za nami! Zobaczcie podsumowanie najważniejszych koncertów i zdjęcia ze strefy Antyradia!

Relacja z 1. dnia Open'er Festival 2018. Co działo się na festiwalowym polu?
foto: Wojtek Rojek

Początek Open'er Festival 2018 zaskoczył wszystkich przybyłych dobrą, słoneczną pogodą. Tym razem parasolki i peleryny nie przydały się, a festiwalowicze mogli cieszyć się naprawdę ciepłym popołudniem, które przerodziło się w szaloną, koncertową noc. Łącznie w wydarzeniu uczestniczyło kilkadziesiąt tysięcy ludzi.

Przeczytajcie podsumowanie 1. dnia tegorocznej edycji Open'er Festival. 

Publiczność w strefie Antyradia

Jak już pokazywaliśmy w naszej relacji na Antyradio.pl oraz w wydarzeniu na Facebooku, antyradiowy namiot trząsł się od muzyki i tańczących oraz śpiewających rockowe numery fanów. Strefa i chodnik przed nią zmieniły się w wielką dyskotekę, nie gorszą niż Silent Disco.

Sprawdźcie, czy odnajdziecie siebie na zdjęciach!

A jeśli nie udało Wam się do nas dotrzeć pierwszego dnia, wciąż macie okazję. Gramy dla Was przez cały Open'er Festival 2018 i bardzo prosto znaleźć nas na terenie festiwalu. 

Dead Cross na Open'er Festival 2018

Na Alter Stage zagrał z kolei zespół Dead Cross, w którym na wokalu można usłyszeć Mike'a Pattona, znanego z występów m.in. Faith No More, perkusistę Dave'a Lombardo, grającego także w grupie Suicidal Tendencies oraz gitarzystę Mike'a Craina i basistę Justina Pearsona. W 2017 supergrupa wydała pierwszy album zatytułowany po prostu „Dead Cross”. Zespół został przywitany i pożegnany mocnymi owacjami fanów. 

Nick Cave & The Bad Seeds na Open'er Festival 2018 

Do tej pory Nick Cave & The Bad Seeds wydali szesnaście studyjnych płyt, a dyskografię zamyka album „Skeleton Tree”. Grupa bez wątpienia porwała publiczność zgromadzoną na lotnisku w Gdyni-Kosakowie, a sam Nick Cave zaskarbił sobie wieczną wdzięczność jednej z fanek, którą zaprosił na scenę. Muzyk słynie z tego, że szybko nawiązuje bezpośredni kontakt z publicznością i na Open'er Festival 2018 nie było inaczej.

Noel Gallagher’s High Flying Birds na Open'er Festival 2018

Zespół wydał dotychczas trzy albumy, na których nawiązania do twórczości Oasis są oczywiste, w końcu to on był głównym kompozytorem i gitarzystą zespołu. Podczas koncertu na Open'er Festival 2018 nie zabrakło takich hitów, jak „Wonderwall” czy „Don't Look Back in Anger”. 

Arctic Monkeys na Open'er Festival 2018

Kluczowym momentem wieczoru był występ headlinera 1. dnia, grupy Arctic Monkeys na głównej scenie festiwalu. Tłok i ścisk, który zapanował przed występem zespołu był tak duży, że na telebimie organizatorzy wyświetlili komunikat z prośbą o wykonanie kroku do tyłu. Dokładnie pięć lat po ostatnim polskim koncercie Arctic Monkeys zespół na żywo wzbudził wśród fanów eurofię, którzy oczywiście najentuzjastyczniej reagowali na stare przeboje, jak chociażby „Arabella”, „Pretty Visitors”, „R U Mine” czy „Do I Wanna Know?”.

Zapraszamy na kolejne relacje z festiwalu!

Justyna Kierzkowska
Tagi: Radio News Open'er Festival