26.04.2019 17:47

Asystent Google ma nową funkcję. Teraz opowie ci bajkę

Funkcja opowiadania bajek była w urządzeniach Google Home od około roku. Teraz, trafia również na iOS i Androida.

asystent google
foto: flickr.com / CC0

26 kwietnia 2019 roku, z okazji amerykańskiego Dnia Opowiadania Historii, w Asystencie Google na iOS i Androidzie pojawiła się funkcja czytania historii. Dostępna będzie w języku angielskim w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Australii oraz Indiach. Polskę niestety przyjemność słuchania bajek od Google ominie.

ing bank slaski
ing bank slaski
Przeczytaj także Google ma teraz dostęp do twojego konta. ING Bank Śląski w Asystencie Google

Do tej pory, poproszenie Asystenta Google o opowiedzenie bajki kończyło się wysłuchaniem losowego, inspirującego cytatu lub kiepskiego dowcipu. Reakcje głosowego asystenta od Google były właściwie losowe, więc na plus należy zaliczyć to, że kalifornijska firma stara się w jakiś sposób ujednolicić korzystanie z aplikacji.

Wśród historii, które usłyszymy, znajdują się bardziej współczesne, jak Blaze czy Monster Machines, ale również klasyki, takie jak Śpiąca Królewna albo Czerwony Kapturek.

Wiedźmin
Wiedźmin
Przeczytaj także Wiedźmin trafił do Asystenta Google. Znamy sekretną komendę, po której deklamuje fraszkę o Lambercie

Jak usłyszeć bajkę w wykonaniu Google?

Asystent Google w polskiej wersji językowej pojawił się w Polsce 16 stycznia 2019 roku. Jego możliwości stale się rozwijają – użytkownicy smartfonów z Androidem mogą nie tylko wyszukiwać za jego pomocą wiadomości w sieci i wysyłać wiadomości do znajomych, lecz także zamawiać posiłki do domu i rezerwować bilety na autobus.

Jeśli zaś chodzi o bajki na dobranoc, dzieci na razie będą musiały polegać na swoich rodzicach. Zastąpienie ich Asystentem Google jeszcze trochę potrwa.

Marcin Czajkowski
Tagi: Technologia Mobile Google