10.12.2019 10:12

Banksy pokazał poruszający świąteczny mural. Zwraca uwagę na ważny problem społeczny

Banksy, uwielbiany i ceniony na całym świecie artysta uliczny, zademonstrował na Instagramie swoje najnowsze dzieło. Świąteczny mural zaskoczył samego autora, który nie krył wzruszenia.

Banksy
foto: Shutterstock

Mało który współczesny artysta wyrobił sobie taką markę, jaką cieszy się Banksy. Tajemniczy twórca chowający się za zasłoną anonimowości zaskakuje świat, malując na ścianach wyjątkowo celne komentarze dotyczące problemów współczesności.

Jego prace zaczęli cenić sobie kolekcjonerzy, którzy gotowi wyłożyć naprawdę ogromne pieniądze. Banksy nie do końca pochwala komercjalizację swoich dzieł, zaskakując kupca obrazu mechanizmem samozniszczenia, który uruchomił się po zakończonej akcji. Mina kupującego była bezcenna.

Ballon Girl
Ballon Girl
Przeczytaj także Obraz Banksy'ego sprzedano za milion funtów. Następnie uległ samozniszczeniu

Artysta nie spoczywa na laurach i nieustępliwe tworzy dzieła, które mają poruszać nie tylko poczucie estetyki, lecz także sumienia. Częścią najnowszego, świątecznego muralu jest żywy człowiek.

Banksy pokazał świąteczny mural. Daje do myślenia

Na pierwszy rzut oka dzieło Banksy’ego nie wyróżnia się niczym szczególnym: ot, dwa renifery namalowane na ścianie. Jeśli jednak spojrzy się na całość z szerszej perspektywy, mural skłania do głębszej refleksji.

Zima to szczególnie ciężki okres dla ludzi bezdomnych. Banksy swoim muralem przypomina o tym, że zasługują na zabranie ich do lepszego świata.

Artysta został mile zaskoczony przez mieszkańców Birmingham, w którym znajduje się mural. Pod filmem na Instagramie można wyczytać, że w ciągu 20 minut przechodnie z własnej inicjatywy podarowali Ryanowi gorący napój, dwie tabliczki czekolady oraz zapalniczkę.

Zobacz także: Skradziono drzwi z grafiką Banksy'ego poświęconą ofiarom zamachu w Bataclan 

Podobają się wam dzieła Banksy'ego?

Tagi: Duperele