18.03.2016 14:59

Bento Watch podaje godzinę i serwuje obiad

Japonia to nie kraj, tylko stan umysłu. Zegarek Bento Watch nie mógł powstać nigdzie indziej – zamiast inteligentnej elektroniki znajdziecie w nim... obiad. 

Bento Watch podaje godzinę i serwuje obiad
foto: kadr z wideo

Zegarek jest dziełem kompletnym – nie tylko jest w stanie przetransportować kompletne z punktu widzenia dietetyków danie, ale także oferuje wbudowane teleskopowe pałeczki, umożliwiając przeprowadzenie aktu konsumpcji w dowolnie wybranym miejscu i czasie.

W przygotowanie zegarka zaangażowane zostało wiele znanych w Japonii osobistości. Mechanizm oraz koperta zostały przygotowane przez uznanego zegarmistrza. Czasomierz ma średnicę 3 cm.

Odpowiednie zaprojektowanie zegarka Bento Watch było tylko połową sukcesu – pozostała jeszcze kwestia zapełnienia go treścią. Wymagało to współpracy trzech specjalistów.

Zadaniem chirurga plastycznego stało się przygotowanie składników – okazało się, że pocięcie ich na odpowiednio małe fragmenty wymaga dużych umiejętności. Równie ważne było ugotowanie posiłku – podjął się tego znany w Japonii szef kuchni, dysponujący odpowiednimi naczyniami rozmiarach mini.

Gdy danie było gotowe, pozostało już tylko ułożyć je we wnętrzu koperty, czym zajął się twórca dioram. Jak widać, proces przygotowywania posiłku umieszczanego w Bento Watch jest długi i wymaga mistrzowskich umiejętności na każdym etapie.

Być może właśnie to stało się powodem, dla którego powstał tylko jeden egzemplarz Bento Watch – zaopatrywanie go w nowe danie zajmowałoby po prostu zbyt wiele czasu... lub pieniędzy.

Japończycy mają talent do usprawniania kulinarnego życia. Oprócz zegarka Bento Watch opracowali także robota Tomatan, którego zadaniem jest karmienie maratończyka – oczywiście podczas biegu – bogatymi w składniki odżywcze i witaminy pomidorami.

Jakie specjały mógłby serwować Bento Watch w Polsce?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele