Chińczycy zbudowali pociąg jeżdżący po wirtualnych torach
Wygląda jak dalekobieżny skład, ale jego naturalnym środowiskiem są ulice. Trasy trzyma się tak, jakby jeździł po torach – wystarczają mu do tego namalowane na asfalcie pasy.

Według twórców pojazd nazwany ART - Autonomous Rail Rapid Transit – można nazywać inteligentnym autobusem. Wynalazek łączy ze sobą zalety składów szynowych z elastycznością oferowaną przez sieć miejskich dróg – w praktyce może dojechać niemal wszędzie.
Kreowany jest na następcę miejskich tramwajów i kolei, a twórcy podkreślają, że cena za ich pojazd jest o dwa rzędy wielkości niższa, niż w przypadku tradycyjnych pociągów.
Do tego dochodzi jeszcze kwestia infrastruktury – namalowanie pasów na jezdni jest o wiele tańsze, niż położenie torów i trakcji, szczególnie w przypadku budowania metra.
Tak skład wygląda w akcji:
Prędkość maksymalna pojazdu to 70 km/h, na pokład może wejść nawet 300 pasażerów – w zależności od tego, ile modułów zostanie użytych.
ART jest elektryczny – twórcy informują, że ładowanie akumulatorów przez 10 minut pozwala na przejechanie 25 km trasy.
Jeżdżący po wirtualnych torach pociąg zacznie wozić pasażerów w Chinach już w 2018 roku – trasa o długości 6,5 kilometra powstaje w mieście Zhuzhou.