24.04.2017 10:14

Co widzi na swoim ekranie prowadzący „Milionerów”?

Z telewizji wiemy, co podczas gry widzą na swoich ekranach uczestnicy „Milionerów”. Co widzi na swoim monitorze Hubert Urbański? Czy widzi pytania z zaznaczonymi od razu prawidłowymi odpowiedziami?

Co widzi na swoim ekranie prowadzący „Milionerów”?
foto: kadr z wideo

Jednych fascynuje, innych frustruje – nie tylko pytaniami o celebrytów, lecz także sposobem prowadzenia i irytująco długimi pauzami pomiędzy udzieleniem odpowiedzi a ogłoszeniem, czy jest prawidłowa.

Prowadzący widzi na swoim ekranie znacznie więcej, niż uczestnicy – nawet przed nim jednak producenci mają swoje tajemnice. W obawie, że prezenter może nawet nieświadomie zdradzić uczestnikowi prawidłową odpowiedź, oprogramowanie wskazuje ją (i to nie bezpośrednio) dopiero po ostatecznym zaznaczeniu przez grającego odpowiedzi.

Tak wygląda ekran prowadzącego „Milionerów” podczas zadawania pytania:

foto: kadr z wideo

Na górze i po prawej stronie widzimy dokładnie to samo, co uczestnicy i widzowie. Różnice pokazują się w lewej części ekranu.

Na samym dole wyświetlane są personalia i miejsce pochodzenia gracza – dzięki temu prowadzący nie pomyli się, zwracając się do uczestnika. Tam też może znaleźć dane osoby towarzyszącej przebywającej na widowni.

Puste pole wyżej wyświetla informacje związane z odpowiedzią na zadane pytanie – to ciekawostki i anegdoty, które podaje prezenter po ustaleniu, czy podane odpowiedź jest prawidłowa.

Bezpośrednio pod pytaniem znajdują się ikonki, które podają prezenterowi informacje na temat stanu prowadzonej gry.

Pierwsza z nich, podświetlona na fioletowo, to liczba pytań, jakie zostały do wygrania miliona. Kolorem złotym oznaczona jest aktualna wygrana – na pytanie za taką kwotę udało się odpowiedzieć graczowi.

Niższy rząd pokazuje, o jaką kwotę toczy się aktualnie gra (kolor zielony), ile pieniędzy wygra uczestnik, jeśli odpowie niepoprawnie (kwota gwarantowana – kolor czerwony) oraz ile w razie przegranej straci (kolor niebieski).

Po ostatecznym zaznaczeniu odpowiedzi na ekranie prowadzącego pojawia się informacja związana z pytaniem:

foto: kadr z wideo

Prezenter od razu widzi, czy gracz odpowiedział na pytanie prawidłowo – wskazuje na to kolor kwadracika w górnym rzędzie ikonek. Zielony oznacza sukces, czerwony porażkę. Równocześnie, jeszcze przed pokazaniem, czy udzielona odpowiedź jest prawidłowa, prowadzący otrzymuje dodatkowe informacje, którymi może zabłysnąć komentując pytanie.

Czy jesteś definitywnie pewny, że chcesz zaznaczyć właśnie tę odpowiedź?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele