20.09.2019 09:44

„Deutschland” Rammsteina grany całą noc na budowanym stadionie. „Błąd techniczny” nie dał spać mieszkańcom

Mieszkańcy Budapesztu dostali niespodziewany prezent od ekipy budującej stadion Puskás Arena. Przez „błąd techniczny” przez całą noc z głośników płynęły dźwięki „Deutschland” Rammsteina.

Rammstein
foto: Tomasz Holod/Polska Press/East News

Puskás Arena zostanie otwarta w listopadzie 2019 roku. Na znajdującym się w centrum Budapesztu obiekcie odbywać się będą najważniejsze mecze węgierskiej reprezentacji. Inauguracją będzie spotkanie z Urugwajem.

W związku z bliskim terminem otwarcia Puskás Arena przeprowadzane są testy infrastruktury. Podczas jednego z nich coś poszło nie tak (przynajmniej według osób zamieszkujących okolice stadionu) – w nocy z poniedziałku na wtorek 16-17 września 2019 system nagłośnieniowy odtwarzał zapętlony utwór „Deutschland” Rammsteina.

Rammstein
Rammstein
Przeczytaj także Czy w Wiedniu pojawiło się UFO? Nie, to tylko koncert Rammsteina [FOTO]

Nie mogący przez to spać mieszkańcy 14. dzielnicy, w której usytuowany jest stadion, zawiadomili policję. Sytuację udało się opanować dopiero o godz. 7:30 rano, gdy pracownicy przerwali niespodziewany koncert wyłączając system.

Oficjalnym wytłumaczeniem podanym przez wykonawcę obiektu na Facebooku jest „błąd techniczny”.

„Deutschland” Rammsteina gany całą noc na Puskás Arena. Wykonawca przeprasza za „nieprzyjemny hałas”

Wykonawca stadionu podsumował wydarzenie w poście na Facebooku

Można w nim wyczytać przeprosiny za „nieprzyjemny hałas spowodowany błędem technicznym”. Pojawiły się też zapewnienia, że do podobnej sytuacji nie dojdzie w przyszłości.

Na Puskás Arena, tak jak na Stadionie Narodowym, odbywać się będą nie tylko mecze piłkarskie, lecz także koncerty. Nie jest więc wykluczone, że okoliczni mieszkańcy usłyszą jeszcze Rammsteina z głośników stadionu.

Zobacz także: Koncerty, które odbędą się w Warszawie w 2020 roku 

Jak zachowalibyście się w takiej sytuacji?

Tagi: Duperele