26.06.2017 10:35

Facebook pozwoli fanom czarować z okazji 20 lat Harry'ego Pottera

Dla niektórych może to być potężny szok, ale Harry Potter nie ma już 11 lat i nie wyrusza w swoją pierwszą podróż do Hogwartu. 

Facebook pozwoli fanom czarować z okazji 20 lat Harry'ego Pottera
foto: kadr z wideo

„Harry Potter i Kamień Filozoficzny” J.K. Rowling miał swoją premierę 26 czerwca 1997 roku. Od tego czasu minęło dokładnie 20 lat. Z okazji tak ważnej rocznicy na Facebooku pojawiła się możliwość czarowania. Wystarczy jedynie wpisać w komentarzu hasło Harry Potter i cieszyć się różdżką, z której wystrzeliwują kolorowe gwiazdy. Frazy, które także są aktywne, to również nazwy czterech domów w Hogwarcie, Szkole Magii i Czarodziejstwa:

  • Gryffindor
  • Ravenclaw
  • Hufflepuff
  • Slytherin

Po opublikowaniu wpisu napis podświetli się na odpowiedni kolor, a następnie pojawi się animacja.

Harry Potter1
Harry Potter2

Po tylu latach wciąż Wam mało Harry'ego Pottera? Autorka słynnej sagi o młodym czarodzieju podzieliła się z fanami w czerwcu 2017 ciekawym faktem. W jednym z wywiadów opublikowanych na platformie Pottermore zdradziła, że tak naprawdę było dwóch Harrych Potterów... Z kolei pod koniec maja 2017 roku światło dzienne ujrzał teaser wysokiej jakości fanowskiej produkcji „Voldemort: Origins of the Heir”, który ma opowiedzieć o czasach młodości Lorda Voldemorta. Z kolei w połowie 2016 półmetek osiągnęły prace nad grą mobilną Harry Potter Go, która ma pozwolić wcielić się w czarodzieja za pomocą własnego telefonu.

Miłego czarowania!

Justyna Kierzkowska
Tagi: #Facebook