10.09.2019 11:16

Google Docs ze świetną aktualizacją

Mała rzecz, która bardzo cieszy każdego, kto musi napisać tekst na określoną ilość znaków.

google docs
foto: shutterstock

Żyjemy w czasach, w których konieczność naciśnięcia myszki trzy razy więcej jest w oczach wielu użytkowników uznawane za coś irytującego.Sam należę do tej grupy i nie widzę w tym nic dziwnego. Komfort korzystania z aplikacji jest w szalenie istotny, dlatego spowalnianie działań użytkownika, może zniechęcić go do programu, z którego korzysta na zawsze.

Mój ból zresztą zrozumieją nie tylko dziennikarze, ale zapewne również studenci. Czasami piszecie tekst, wchodzicie w odpowiednie flow, które musicie przerwać, aby sprawdzić, czy wasz artykuł albo esej nie ma już o kilka tysięcy znaków za dużo. Po tym, jak jakiś czas temu Microsoft Word zaczął wyświetlać aktualną ilość znaków w lewym dolnym rogu, Google postanowił udostępnić użytkownikom swoich docsów taką samą opcję.

gugls
Android 10
Android 10
Przeczytaj także Android 10 już jest. Co w nim nowego i kiedy będzie można go zainstalować na smartfonie?

Google Docs z długo wyczekiwanym updatem

Dotąd musieliście wejści w menu "Tools" i tam wybrać Word Count, aby wiedzieć ile słów i znaków znajduje się w waszym tekście. Teraz wystarczy, że zaznaczycie w tej samej tabelce "Display word count while typing" i ilość użytych słów pojawi się w lewym dolnym rogu waszego pliku i będzie update'owana na bieżąco. Człowiekowi, aż chce się napisać jakiś tekst. Na przykład o tym, że Muppety zostały skasowane przez Disney+ albo że nowy Resident Evil to gra co-opowa. Tudzież o tym, że Google Docs otrzymał długo wyczekiwany update.

Na razie opcja nie jest dostępna dla wszystkich użytkowników docsów. Dlatego, jeśli w tym momencie nie widzicie możliwości wybrania "Display Word Count" musicie uzbroić się w cierpliwość.

gugl docs

Zobacz także:  Joker czyha na Androidzie. Wydaje po kryjomu pieniądze użytkowników

Cieszy was ten update?

Tagi: Duperele Google