13.05.2016 09:22

Google szuka kierowców do autonomicznych aut

20 dolarów na godzinę mogą zarobić kierowcy za wożenie się samosterującymi się samochodami Google. Muszą tylko umieć pisać 40 słów na minutę.

Google szuka kierowców do autonomicznych aut
foto: wikipedia.org / Steve Jurvetson, CC BY 2.0

Ogłoszenie o poszukiwaniu przez Google pracowników mających zasilić zespół odpowiedzialny za rozwój technologii autonomicznych aut pokazało się w Arizonie. Władze stanu zgodziły się testowanie samochodów na swoich drogach.

Zadaniem kierowców będzie obserwowanie zachowania autonomicznych pojazdów i raportowanie spostrzeżeń do zespołu programistów. Oceniany ma być styl jazdy, zachowanie Sztucznej Inteligencji jako uczestnika ruchu drogowego oraz zakres i skuteczność wykrywania potencjalnych zagrożeń. Może to pomóc w poprawianiu umiejętności systemu, który w lutym 2016 roku został uznany za kierowcę w świetle prawa.

Według zapowiedzi Google, dzień pracy ma trwać od 7-8 godzin, a kierowcy mają być zatrudniani na czas określony. Kontrakty mają trwać 12 lub 24 miesiące, a zatrudnieni kierowcy mogą liczyć na wynagrodzenie w wysokości 20 dolarów za każdą godzinę spędzoną w autonomicznym aucie.

Wymagania? Google chce, żeby zgłaszali się kandydaci posiadający wyższe wykształcenie, niekarani, mający czyste konto jeśli chodzi o wykroczenia drogowe oraz zdolni do wpisywania przez klawiaturę komputera przynajmniej 40 słów na minutę.

Ta ostatnia umiejętność przyda się podczas raportowania – w opisie stanowiska pracy można wyczytać o konieczności składania zespołowi Google sprawozdań w formie ustnej i pisemnej. Na liście życzeń pracodawcy znajduje się także punkt o konieczności zachowania w tajemnicy otrzymywanych wyników.

Przedstawiciel Google zdradził, że gigant nie ma wypracowanych dokładnych wytycznych dotyczących rekrutowanych osób.

"

Rola kierowcy testowego jest tak nowa, że nie mamy jeszcze profilu osobowościowego osób, których szukamy. Do tej pory zatrudnialiśmy osoby o różnych kompetencjach i historii zawodowej - od nauczycieli języka angielskiego do twórców spawarek orbitalnych. "

Poszukiwania związane są z rozszerzeniem programów testów autonomicznych samochodów do nowej lokalizacji – miasta Chandler w Arizonie. Wcześniej auta Google zaczęły jeździć w rodzinnym dla przedsiębiorstwa Mountain View w Kalifornii oraz w Austin w Teksasie.

Wzięlibyście robotę kierowcy w autonomicznym aucie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele Google