02.01.2018 11:17

Gracze Call of Duty pokłócili się, zginął niewinny mężczyzna

Zaczęło się od sprzeczki w sprawie meczu w Call of Duty, w którym stawką było 1,5 dolara. Skończyło na akcji policji, która zastrzeliła nie mającego nic wspólnego ze sprawą mężczyznę – według zamiarów jednego z graczy, mieli oni odwiedzić jego przeciwnika.

Gracze Call of Duty pokłócili się, zginął niewinny mężczyzna
foto: kadr z wideo

Gdy grający nie mogli dojść do porozumienia w sprawie wygranej (stawką było około 5 złotych), jeden z nich postanowił zemścić się sięgając po metodę nazwaną „swating”, polegającą na składaniu fałszywego doniesienia na temat przestępstwa i ściągania na adresata oddziału SWAT (policyjnych sił specjalnych).

Zadzwonił więc na policję z historią o rodzinnej sprzeczce, w wyniku której został zastrzelony ojciec rodziny, a pozostali jej członkowie trzymani są na muszce jako zakładnicy.

Natychmiast po otrzymaniu zawiadomienia na miejsce ruszyła policja – gracz, który miał być obiektem żartu, podał jednak cudzy adres, akcja rozgrywała się więc w domu niczego nie podejrzewającego mężczyzny.

Po otoczeniu domu policja nakazała opuszczenie domu, co 28-latek uczynił. Mężczyzna stosował się także do zaleceń funkcjonariuszy – ale w pewnym momencie wykonał gest, który doprowadził do jego śmierci. Moment uchwycono na nagraniu z kamery noszonej przez policjantów.

Zamiast trzymać ręce uniesione w górze, opuścił je do pasa, a następnie gwałtownie podniósł w górę. Policjant, przeświadczony o tym, że podejrzany sięgnął po broń, oddał jeden strzał, który okazał się być śmiertelny.

Po przeszukaniu domu okazało się oczywiście, że podana telefonicznie historia była fałszywa. Jej autorem okazał się być 25-latek używający w sieci pseudonimu SWAutistic, który miał już na koncie podobne wyczyny, doprowadzając między innymi do ewakuacji budynków informacjami o podłożeniu bomby.

Internauta po zorientowaniu się, jakie konsekwencje miało jego fałszywe zgłoszenie informował na Twitterze, że jest niewinny, bo to nie on pociągnął za spust.

foto: zrzut ekranu

Mężczyzna został aresztowany przez policję – nie podano jeszcze, jakie usłyszy zarzuty.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele