21.08.2018 11:00

Ile kosztowałaby winnica Corvo Bianco z „Wiedźmina 3”? Brytyjska firma nieruchomości obliczyła cenę

London and Country Mortgages postanowiło obliczyć ceny fikcyjnych domów pochodzących z takich gier jak „Wiedźmin”, „Skyrim”, „GTA: San Andreas”, „Fallout” czy „The Sims 4”.

Wiedźmin 3 Corvo Bianco
foto: kadr z gry

Zastanawialiście się kiedyś, ile pieniędzy potrzebowalibyście, aby przetrwać w takim Toussaint albo New Vegas? Jeżeli tak, to mamy coś dla Was - brytyjska firma zajmująca się nieruchomościami London and Country Mortgages postanowiła obliczyć ceny domów, które znajdziemy w popularnych grach wideo. Na pierwszy ogień poszło Corvo Bianco z „Wiedźmina 3”.

Ile Corvo Bianco kosztowałoby w prawdziwym świecie?

Gracze nie musieli się martwić kosztami zakupu winnicy, ponieważ otrzymali ją z łaski Jaśnie Oświeconej Xiężnej Anny Henrietty. Geralt zasłużył sobie na taką nagrodę podejmując zlecenie na bestię - wampira Detlaffa. Nie każdy z nas jest jednak wiedźminem, więc jeżeli chcielibyśmy wejść w posiadanie Corvo Bianco bardziej tradycyjnymi metodami to musielibyśmy zapłacić około 1 034 865 koron novigradzkich, czyli równowartość 1,1 miliona euro.

Winnica jest jednak w stanie dość opłakanym, więc każdy potencjalny nabywca musi pamiętać o tym, że czekają go jeszcze inwestycje rzędu 16 tysięcy euro. Ponad 4,5 miliona złotych za Corvo Bianco? Sporo, ale pamiętajmy, że przy odpowiednim zarządzaniu inwestycja może się zwrócić - w końcu możemy produkować pyszne wina z Toussaint, które są znane na całym świecie.

Ile zapłacimy za dom w Skyrim?

Domy w „Skyrim” cechują się dość dużą rozpiętością cenową - najtańszy z nich kosztuje 5000 septimów, co w przeliczeniu na walutę realną wynosi około 10 tysięcy euro. Najdroższy Proudspire Manor to wydatek rzędu 25 tysięcy septimów. Do tego należy dodać jeszcze cenę renowacji, która wynosi aż 11 tysięcy septimów, co daje nam łącznie 36 tysięcy. W realnym świecie najdroższa nieruchomość ze „Skyrima” kosztowałaby zatem około 75 tysięcy euro, czyli około 330 tysięcy złotych. Za cały dom? Dobra okazja.

Jeżeli jednak szukamy najbardziej budżetowego rozwiązania, to zdecydowanie najlepsze okazje pojawiają się we Wspólnocie z „Fallouta 4”. Jednocześnie jest to również najniebezpieczniejsza okolica - wszędzie roi się od mutantów, przerośniętych skorpionów, innych ludzi, a wszystko jest skąpane w dość sporych dawkach radioaktywnych materiałów. Ale dom możemy kupić za całe 737 euro, czyli trochę więcej niż 3 tysiące złotych. Bajecznie tanio, śmiertelnie niebezpiecznie.

Kamil Kacperski
Tagi: Duperele Gry Wiedźmin