07.03.2016 17:58

Jak zmienić przyciski na Facebooku na własne?

Wystarczy kilka kliknięć myszą, żeby zamienić nowe ikonki reakcji na Facebooku na Pokemony, twarze z memów lub... Donalda Trumpa. Można nawet pokusić się o stworzenie własnego zestawu emotek.

Jak zmienić przyciski na Facebooku na własne?
foto: reactionpacks.com

Po trwających kilka miesięcy testach pod koniec lutego 2016 roku Facebook udostępnił wszystkim użytkownikom możliwość używania reakcji – nowego zestawu ikonek, dodanych do osamotnionego wcześniej „Lubię to!”.

Nie wszyscy zdążyli się jeszcze przyzwyczaić do świeżych przycisków, a już pojawił się sposób na podmienienie standardowego zestawu na coś zupełnie innego i nie związanego z Facebookiem. Wystarczy zainstalować rozszerzenie do Chrome’a lub Firefoksa.

Jest tylko jeden haczyk – zmiana będzie widoczna tylko dla osoby, która zdecyduje się na zastosowanie rozszerzenia.

Co trzeba zrobić, żeby móc używać niestandardowych ikonek reakcji? Pierwszym krokiem jest wizyta na stronie www.reactionpacks.com i wybranie rozszerzenia dla używanej przeglądarki.

foto: reactionpacks.com

Po zainstalowaniu dodatku należy raz jeszcze odwiedzić witrynę i wybrać zestaw, który ma być wyświetlany zamiast standardowych ikonek. Nie ma ich jeszcze co prawda zbyt wiele, można się jednak spodziewać pojawiania się nowych emotek każdego dnia.

To jeszcze nie wszystko – każdy, nawet mistrzyni i mistrz Painta, może pokusić się o stworzenie własnych ikonek. Wystarczy przygotować trzy pionowe zestawienia z obrazkami reakcji w rozdzielczości 32, 48 oraz 96 pikseli, pamiętając o ustawieniu ich w następującej kolejności:

  • Wrr
  • Confused (nieużywane)
  • Ha Ha
  • Lubię to!
  • Super
  • Przykro mi
  • Wow
  • Yay (nieużywane)

Trzy pliki powinny mieć rozdzielczość 32x256, 48x384 oraz 96x768 punktów. Dwie reakcje, które nie są używane (czyli Confused oraz Yay), mogą być na wszelki wypadek dodane, ale pozostawienie w ich miejscu pustej przestrzeni o odpowiedniej wysokości także da odpowiedni rezultat.

Jakiego zestawu zastępczych ikonek chcielibyście używać?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele