14.01.2020 13:45

Jurek Owsiak pozwał TVP za materiał sugerujący, że WOŚP kradnie pieniądze

Podczas wstępnego podsumowania 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy Jurek Owsiak poinformował, że podał do sądu telewizję publiczną za „satyryczny” filmik pokazujący lidera Orkiestry jako złodzieja.

Jurek Owsiak
foto: kadr z wideo Facebook/WOŚP

Polacy po raz kolejny mają ogromny powód do świętowania. Wszystko wskazuje na to, że 28. Finał Wielkiej Orkiestry zakończy się kolejnym rekordowym wynikiem, co pozwoli na zakup nowoczesnego sprzęty dla polskich szpitali.

Zadeklarowane kwoty wpłat sięgają już 115 mln zł, a wciąż trwają jeszcze na przykład aukcje internetowe, na których toczą się zacięte boje o najciekawsze wystawione dobra. Rekordziści zadeklarowali już ponad 100 000 zł.

replika medalu noblowskiego Olgi Tokarczuk
replika medalu noblowskiego Olgi Tokarczuk
Przeczytaj także Medal noblowski Tokarczuk nie jest już najdroższy na aukcjach WOŚP. Jaki przedmiot jest najbardziej pożądany?

Nie jest tajemnicą, że akcja Jurka Owsiaka nie podoba się obecnej władzy, która stara się zdyskredytować WOŚP i dyrygenta orkiestry w materiałach pokazywanych w TVP. Owsiak poinformował, że w związku z jednym z takich filmów podał telewizję publiczną do sądu.

Posłuchaj podcastu!

Jurek Owsiak pozwał TVP. Telewizja sugerowała, że kradnie

Informacja o złożeniu pozwu została podana podczas krótkiego, wstępnego podsumowania 28. Finału.

Szef Orkiestry wyjawił podczas niej, że złożył pozew przeciwko TVP.

"

Przypominacie sobie państwo, rok temu, mnie z plasteliny, kradnącego pieniądze? Właśnie sprawę podaliśmy do sądu. "

Jurek Owsiak miał na myśli niniejszą animację:

Podjęcie kroków prawnych zapowiadała także Hanna Gronkiewicz-Waltz. Szczegóły pozwu nie zostały podane, nie wiadomo więc, jakiego zadośćuczynienia będzie oczekiwał Owsiak.

Zobacz także: WOŚP 2020: Pomysłodawczyni "Ostatniej Puszki Pana Prezydenta" ponownie kwestowała dla Orkiestry. Ile zebrano? 

Wsparliście WOŚP?

Tagi: Duperele