18.05.2018 12:01

Koniec sklepów Saturn w Polsce

Do końca września 2018 roku z Polski znikną wszystkie sklepy Saturna – prezes przekonuje, że dzięki temu klienci będą mogli liczyć na wyższą jakość obsługi.

Koniec sklepów Saturn w Polsce
foto: kadr z wideo

Elektromarkety Saturna zdążyły na dobre wpisać się w krajobraz polskich zakupów. Przyznaje to nawet prezes, który z dumą opowiada o dobrej rozpoznawalności marki i „wysokiej pozycji w badaniach konsumenckich”.

Nie wystarczyło to jednak najwyraźniej, żeby usprawiedliwiać dalsze funkcjonowanie sieci sklepów Saturn – szczególnie, że ich największy rywal (z którym swego czasu nawet toczyła się wojna w reklamach) jest tak naprawdę siostrzaną placówką.

Zarówno marka Saturn, jak i Media Markt należą do tej samej spółki - MediaMarktSaturn Polska. W celu zminimalizowania kosztów działania (między innymi marketingu) i maksymalizacji zysków zdecydowano, że salony Saturna zostaną sklepami sieci Media Markt.

Saturn zmienia się w Media Markt

Proces rebrandingu (zmiany nazw poszczególnych placówek) rozpoczyna się w maju 2018 i ma być ukończony do września 2018. Po przejęciu sklepów Saturna sieć Media Markt powiększy się z 63 do 85 placówek.

Połączone zostaną także strony internetowe sieci – cały ruch przejmie domena należąca do Media Markt.

O powodach zrezygnowania z utrzymywania marki Saturn w Polsce opowiada Marcin Rosati, prezes MediaMarktSaturn Polska:

"

Obie nasze marki zyskały zaufanie polskich konsumentów, o czym świadczą chociażby wysokie pozycje w badaniach konsumenckich i rankingach. Obserwując sytuację na rynku uznaliśmy, że nadszedł czas, aby wykorzystać ten atut i połączyć siły obu brandów. MediaMarkt jest obecny w Polsce już od 20 lat, a więc znacznie dłużej niż Saturn. Dlatego postawiliśmy na markę, która jest najsilniej zakorzeniona w świadomości Polaków. "

Dzięki połączeniu sieci klienci mają mieć łatwiejszy dostęp do obsługi posprzedażowej. Wszelkie zobowiązania gwarancyjne Saturna zostaną przejęte prze Media Markt.

Który sklep jest lepszy?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele