18.03.2019 10:56

Konsola PlayStation 4 użyta do namierzenia dilerów narkotyków

Amerykańska policja pochwaliła się wielkim sukcesem – zatrzymano dilerów narkotyków posiadających fentanyl w ilości pozwalającej zabić 5 mln osób. Przestępcy wpadli, bo policja namierzyła ich mieszkanie po numerze seryjnym konsoli Sony Playstation 4.

narkotyki
foto: materiały prasowe

Fentanyl stał się wrogiem numer jeden dla służb walczących z narkotykami – według statystyk, ten opioid stał się przyczyną największej liczby śmierci wskutek przedawkowania w 2016 roku, wyprzedzając królującą wcześniej na tej niechlubnej liście heroinę.

Przedawkowanie fentanylu stało się przyczyną 16 000 śmierci spośród 63 000 związanych z nadużywaniem narkotyków zarejestrowanych w 2016 roku. Opioid jest 100 raz mocniejszy niż morfina i był używany do walki z bólem u osób chorych na nowotwory – szybko został jednak odkryty przez dilerów. Fentanyl stosowany w zbyt dużych ilościach powoduje obniżenie ciśnienia oraz wywołuje ataki padaczki, może także doprowadzić do zaburzeń oddychania oraz osłabienie akcji serca.

Policja wpadła na trop jednego z nich, gdy na parkingu Walmartu udało się zatrzymać osobę posiadającą 600 gramów heroiny. Narkotyki były ukryte w pudełku po PlayStation 4.

Służby ścigania postanowiły sprawdzić, kto korzysta z konsoli – Sony udostępniło policji informacje na temat osoby, która kupiła i aktywowała sprzęt. Policjanci otrzymali także adres IP, z którego PlayStation 4 łączyło się z siecią PSN. Śledczy skontaktowali się z dostawą internetu i otrzymali adres mieszkania, w którym realizowana była usługa.

narkotyki
narkotyki
Przeczytaj także Chcesz zostać dilerem narkotyków? Na iPhonie jest do tego aplikacja

Handlarze narkotyków wpadli, bo grali na PlayStation

Policjanci, którzy udali się na miejsce, odkryli jedne z największych zapasów fentanylu w historii – 9 kg narkotyków (w postaci mieszanki z heroiną) leżało na stole w jadalni, dalsze 17 kg znaleziono w sypialni. Funkcjonariusze znaleźli także ponad pół miliona dolarów oraz dodatkowe zapasy narkotyków w wynajętym przez mężczyzn samochodzie.

Śledczy powiadomili, że łącznie zarekwirowano 10 kg czystego fentanylu oraz 20 kg narkotyku zmieszanego z heroiną (używany jest jako dodatek mający podnieść jej moc).

narkotyki_playstation_02

Zobacz także: >> Co zastępuje narkotyki na planie filmowym? <<

Zatrzymano trzech mężczyzn, którym grozi wieloletnie więzienie – przestępców złapanych z podobną ilością narkotyków sąd skazał na 135 i 141 miesięcy pozbawienia wolności.

Którą konsolę wolelibyście mieć?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele