10.08.2016 10:19

Kościół użyje dronów, by bombardować Bibliami

Wojskowe drony zyskają nowe zastosowanie – szwedzki kościół ewangelicki zapowiedział wykorzystywanie takich maszyn do zrzucania elektronicznych Biblii na ogarnięte gorączką religijnych konfliktów tereny na Bliskim Wschodzie.

Kościół użyje dronów, by bombardować Bibliami
foto: materiały prasowe

Tysiące elektronicznych wersji Pisma Świętego ma zostać zrzucone na terenie Syrii. Do przeprowadzenia akcji kościół, którego nazwa oznacza „Słowo życia”, przygotowuje się od miesięcy. Jego członkowie mają nadzieję, że oferowane przez nich Słowo Boże wpłynie na walczących muzułmanów.

"

Będziemy używać trzymetrowych wojskowych dronów do zrzucenia tysięcy elektronicznych biblii na terenie Bliskiego Wschodu. Módlmy się, żeby Boża wiadomość o miłowaniu Chrystusa wygrała z przekazem mroku i nienawiści. "

Kościół jest przekonany, że jego działania pomogą złagodzić rozgrywające się konflikty. Ma też zapewne nadzieję, że zrzucane z nieba Biblie przyczynią się do nawrócenia części znalazców.

Elektroniczna wersja Pisma Świętego ma mieć rozmiary pudełka na pigułki i wyświetlać tekst na wbudowanym ekranie.

Dostarczeniem ładunku na miejsce ma zająć się wynajęta firma – zapewne chodzi tu o najemników, używających dronów raczej do zrucania bomb niż przekazów nakazujących traktowanie się z szacunkiem i miłością.

Kampania bombardowania Bibliami ma być kolejną akcją przeprowadzoną przez kościół w targanym konflikcie regionie – do tej pory zajmowano się przede wszystkim rozdzielaniem pomocy humanitarnej w obozach dla uchodźców.

Przedstawiciele „Słowa życia” podkreślają też, że akcja nie powinna być w żaden sposób odbierana jako atak na Państwo Islamskie lub grupy terrorystyczne.

"

Celem jest kontynuowanie tradycji przemycania Biblii tam, gdzie jest ona zakazywana. Akcja nie jest w żaden sposób połączona z działaniami militarnymi. "

To nie pierwszy przypadek, gdy kościół sięga po nowoczesne technologie. W niemieckich kościołach instalowane są godspoty – otwarte hot spoty z darmowym dostępem do Internetu.

Co sądzicie o bombardowaniu Arabów Biblią?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: #Duperele