16.03.2016 12:34

Kot tweetuje o swoich wypadach

Media społecznościowe nie służą już tylko ludziom. Francuski kot Pépito wysyła tweeta za każdym razem, gdy wychodzi z domu.

Kot tweetuje o swoich wypadach
foto: kadr z wideo

W odpowiedzialnym powiadamianiu o wyjściach i powrotach pomaga mu technologia – czujnik ruchu robi kotu zdjęcie, które publikowane jest następnie na Twitterze. Dzięki temu właściciel Pépito wie, kiedy i na jak długo kot opuszcza mieszkanie.

Wysyłanie tweeta to nie jedyna możliwość powiadamiania o poczynaniach kota. Dzięki wykorzystaniu usługi wysyłania powiadomień wiadomości mogą przybrać formę e-maila, smsa, a nawet informacji głosowej udzielanej przez inteligentne zabawki.

System monitorujący został zbudowany z wykorzystaniem popularnej platformy Arduino. Entuzjaści potrafią dzięki niej dokonać prawdziwych cudów – na przykład pełnowymiarowego robota BB-8, znanego z filmu Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy.

Do kontrolera dołączone są dwa czujniki używane do monitorowania zamknięcia drzwi. Dzięki rozstawieniu po obu stronach drzwiczek dla kota system jest w stanie rozróżnić, czy Pépito wyrusza na łowy, czy wraca do domu.

Arduino łączy się przez internet z serwisem chmurowym, który odpowiednio przetwarza otrzymane informacje i publikuje je na wskazanych kanałach. Konto na Twitterze zostało założone w 2011 roku i od tamtego czasu pojawiło się na nim ponad 9 000 wiadomości dotyczących ruchów kota.

Pépito ma także konto na Vine, jednak opublikowano na nim zaledwie 3 filmy – zdaje się, że kot nie wraca zbyt często z wojaży ze zdobyczą. Informacje o poczynaniach kota są także publikowane na Facebooku.

Chcielibyście, żeby Wasze zwierzaki też meldowały się przez internet?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele