02.11.2016 11:54

Kupiła dom za iPhone'y 7 od 20 narzeczonych

Ta kobieta potrafi naprawdę zawrócić w głowie i dobrze wyjść na poligamii – po sprzedaniu 20 iPhone’ów 7 otrzymanych w prezencie od swoich narzeczonych kupiła sobie dom.

Kupiła dom za iPhone'y 7 od 20 narzeczonych
foto: materiały prasowe

Historia jak z bajki (dla jej bohaterki) lub jak z horroru (dla absztyfikantów) miała miejsce w Chinach i stała się hitem w lokalnych serwisach społecznościowych. W odróżnieniu jednak od znanych w Polsce opowieści – na przykład ekranizowanej właśnie „copypasty” o fanatyku wędkarstwa – jest prawdziwa.

Nie wiadomo, jakie argumenty wytoczyła Xiaoli (imię jest zmyślone, żeby chronić jej prawdziwą tożsamość) i w jaki sposób omamiła narzeczonych, żeby nakłonić ich do sprawienia jej tak drogich prezentów. Wiadomo za to, gdzie udało się je sprzedać i jaką otrzymała za nie kwotę.

Sprawę zbadało BBC, które uzyskało potwierdzenie od Hui Shou Bao – chińskiego przedsiębiorstwa specjalizującego się w skupywaniu używanych smartfonów – że odkupiono od kobiety 20 egzemplarzy iPhone’a 7 za łączną kwotę 115 010 juanów. W przeliczeniu na dolary daje to całkiem pokaźną kwotę 17 000 „zielonych” – 850 dolarów za sztukę.

Wartość wielokrotnych dowodów miłości w polskiej wyrażona w naszej walucie oscyluje wokół 67 000 zł. To kwota porównywalna z tą, jaką należałoby zapłacić w Polsce za 20 nowiutkich iPhone'ów 7. 

Za tę kwotę chińska femme fatale była w stanie wpłacić zaliczkę na dom w wiejskich okolicach. O jego wielkości nic nie wiadomo – mało prawdopodobne wydaje się jednak, żeby znajdowało się w nim 20 sypialni.

Historia miłosna wyszła na jaw, gdy jej bohaterka zaprosiła do siebie znajomych z pracy – jeden z nich podzielił się opowieścią na chińskim serwisie społecznościowym. Reakcje były zróżnicowane – od pełnego podziwu (iPhone 7 miał chińską premierę 16 września 2016, transakcja sprzedaży 20 sztuk została przeprowadzona na początku października tego roku) aż po dobitne wyrazy dezaprobaty i współczucia dla wykorzystanych narzeczonych.

Hasztag „20 smartfonów za dom” stał się błyskawicznie jednym z najpopularniejszych w Chinach – został użyty w ponad 13 mln wiadomości.

Podziwiacie obrotność czy potępiacie łamanie serc?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele Apple