27.12.2017 12:05

Lecąca rakieta SpaceX spowodowała wypadek drogowy

Wszyscy wiemy, żeby nie prowadzić samochodu będąc pod wpływem alkoholu. Nie wszyscy jednak, sądząc po krótkim filmiku, stosują się także do zasady, żeby nie jechać będąc pod wrażeniem startującej nieopodal rakiety SpaceX.

Lecąca rakieta SpaceX spowodowała wypadek drogowy
foto: kadr z wideo

Dla przedsiębiorstwa, którego długofalowym celem jest uratowanie ludzkości przed wymarciem przez założenie kopii zapasowej stałej kolonii na Marsie, ten lot rakiety Falcon 9 był wyjątkowy.

Start okazał się być nie lada widowiskiem dla osób znajdujących się w okolicy platformy startowej – jak się okazało, nie wszyscy jednak byli przygotowani do podziwiania rakiety mozolnie walczącej z ziemską studnią grawitacyjną.

Nagranie można podsumować jednym zdaniem – oglądasz rakietę, nie jedź:

Wypadek miał miejsce około 120 kilometrów na wchód od Los Angeles. Widząc niecodziennie zjawisko na niebie (spora część oglądających była przekonana, że widzi UFO), kierowcy zwalniali, żeby bliżej przyjrzeć się fenomenowi.

Część z nich zapomniała jednak, że oprócz wpatrywania się w niebo trzeba także patrzeć na sytuację na drodze. Wystarczyła krótka chwila nieuwagi, żeby kierowca obserwujący zapewne rakietę nie zauważył, że samochody przed nim wyraźnie zwolniły, i wjechał w nie z dużą prędkością.

Nie podano, jakie obrażenia odnieśli biorący udział w wypadku – widać jednak, że samochody ucierpiały mocno.

Jeśli kiedyś zauważycie podczas jazdy samochodem start rakiety – znajdźcie bezpieczne miejsce do zatrzymania i obserwujcie widowisko z zachowaniem reguł BHP.

Co robilibyście w takiej sytuacji?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele