23.07.2018 15:48

Netflix uruchamia własne radio. Nie zamierza puszczać muzyki

Netflix śmiało sięga tam, gdzie nie dotarło jeszcze żadne Video-on-Demand – zamierza uruchomić własny kanał radiowy. Nie znajdzie się na nim jednak muzyki, o najlepszym rocku na świecie nie wspominając – serwis stawia na „gadające głowy”.

Netflix radio
foto: materiały prasowe

Netflix przeżył niedawno trudne chwile – z opublikowanego sprawozdania finansowego za drugi kwartał 2018 wynika, że serwis rósł wolniej, niż zakładały plany. Ba, zdobył nawet mniej użytkowników, niż rok wcześniej, co w świetle wielomiliardowych nakładów na produkcję własnych filmów i seriali (Wiedźmin <3) spotkało się z widoczną dezaprobatą inwestorów.

Być może na wolniejszy niż zakładano wzrost wpływ miała rosnąca konkurencja – uwolniony HBO Go dołączył w walce o tych samych klientów do Showmaksa czy Amazon Prime.

W świetle takich wydarzeń Netflix postanowił postawić na dywersyfikację oferty i postanowił uruchomić własny kanał radiowy. Nadawanie rozpocznie się w styczniu 2019 roku.

Nie będzie to jednak zwykłe radio – wszystko wskazuje na to, że nie uświadczy się na niej muzyki ani wiadomości. Będą za to puszczane co lepsze kawałki z występów komików.

Netflix szykuje komediowe radio

Nowy kanał radiowy powstaje we współpracy z Sirius XM, operatorem radia satelitarnego nadającego nad terenem USA.

Radio ma prezentować wycinki i najlepsze momenty dostępnych na Netfliksie stand-upów i występów komików – serwis uznał najwyraźniej, że będzie to doskonała reklama jego zasobów i produkcji oryginalnych, których z gwiazdami scen komediowych nakręcił całkiem sporo.

Nie ma na razie informacji, czy Netflix ma plany rozszerzenia nadawania swojego radia poza Stany, ani czy w przyszłości może stworzyć lokalne odpowiedniki stacji na innych rynkach. Nie zdradzono nawet, czy sygnał będzie strumieniowany przez sieć.

Radio powinno nadawać:

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele