20.07.2018 14:30

Pasażer nagrał katastrofę samolotu

Film nagrany przez pasażera samolotu pokazuje, jak z silnika bucha co chwila ogień, a maszyna zaczyna opadać ku ziemi. Mężczyzna nie przestał nagrywać nawet w chwili uderzenia.

katastrofa samolotu
foto: kadr z wideo

Do katastrofy doszło w RPA. Na pokładzie zamolotu Convair 340 znajdowało się 17 pasażerów oraz dwóch pilotów. W wyniku wypadku śmierć poniosły dwie osoby.

Do awarii silnika doszło w chwilę po starcie zabytkowego samolotu - wyprodukowano go w 1954 roku. Pasażer zaczęł kręcić film gdy tylko zorientował się, że sytuacja jest niebezpieczna.

Wideo z katastrofy samolotu nagrane przez pasażera

Jak widać na nagraniu, przyczyną katastrofy była najprawdopodobniej awaria lewego silnika. Piloci próbowali natychmiast zawrócić maszynę i wrócić na lotnisko, samolot nie zdołał jednak dolecieć do pasa startowego.

Mężczyzna zachowywał się spokojnie i rozsądnie - nawet, gdy inni pasażerowie krzyczeli w popłochu, on dokumentował przebieg wypadku. Na chwilę przed uderzeniem w ziemię przyjął zalecaną w takim przypadku pozę zwinięcia się w kłębek - pozostawiony sam sobie smartfon miał zasłonięty obiektyw.

Sądząc po końcowce nagrania, mężczyzna wyszedł z katastrofy bez większego szwanku - patrzą, jak z zewnątrz wyglądał wrak, trzeba przyznać, że miał sporo szczęścia.

Przyczyny katastrofy bada Urząd Lotnictwa Cywilnego RPA.

Boicie się latać?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele