02.12.2016 09:31

Poczta: przez 500+ prezenty nie dojdą na święta

To mogą być najlepsze święta dla Poczty Polskiej – instytucja przewiduje, ze liczba paczek z zakupami pobije wszelkie rekordy. Jednocześnie dla wielu z nas mogą to być święta najgorsze – poczta już teraz ostrzega, że może nie wyrobić się z dostarczeniem wielu przesyłek na czas.

Poczta: przez 500+ prezenty nie dojdą na święta
foto: materiały prasowe

W najgorętszym okresie przedświątecznym 2015 roku przez sortownie poczty przechodziło 500 000 paczek dziennie. Pod koniec listopada 2016 – a więc na długo przed pojawianiem się gorączki świątecznych zakupów – pocztowcy przyjmują już 400 000 przesyłek.

Jako winnego spodziewanych kłopotów wskazano program „Rodzina 500 Plus” - Zbigniew Baranowski z Poczty Polskiej jednoznacznie wskazuje, że rządowe wsparcie dla wielodzietnych rodzin przekłada się na liczbę zamawianych prezentów:

"

Klienci posiadają dodatkowe środki, jakie mogą przeznaczyć na dobra, które nie są produktami pierwszej potrzeby. "

Poczta zapowiada, że nie podda się bez walki zrobi co może, żeby świąteczne obdarowywanie prezentami mogło dojść do skutku. Od kilku tygodni w sortowniach pracują już dodatkowe osoby, a przez cały grudzień paczki będą dostarczane dodatkowo w sobotę.

Już teraz jednak wiadomo, że to może nie wystarczyć. Poczta oszacowała, że prezenty zakupione po 10 grudnia 2016 mogą zostać dostarczone dopiero po świętach:

"

Myśląc o świątecznych zakupach z wyprzedzeniem, zwiększamy szansę, że Mikołaj zdąży je przywieźć przed pierwszą wigilijną gwiazdką. "

Program „Rodzina 500 Plus” to nie jedyna przyczyna dużej liczby paczek do dostarczenia – coraz popularniejsze robią się po prostu zakupy w sklepach internetowych i na platformach aukcyjnych.

Tak duża liczba przesyłek sprawia, że rozsyłane przez przestępców sfałszowane e-maile o e-awizo są jeszcze groźniejsze - warto dowiedzieć się więcej o tej sprawie i ostrzec znajomych.

A Wy macie już prezenty dla bliskich?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele