11.04.2019 17:14

Policja interweniowała w sprawie włamania. Włamywaczem okazał się automatyczny odkurzacz

Policjanci wchodzący do mieszkania kobiety w Oregonie w pełnym uzbrojeniu nie spodziewali się, że włamywacz, którym mają się zająć to… odkurzacz Roomba.

roomba
foto: Facebook (Washington County Sheriff’s Office)

We wtorek, 9 kwietnia 2019 roku, policjanci ze stanu Oregon otrzymali wezwanie od domu, w którym rzekomy złodziej miał zamknąć się w łazience. Według relacji policjantów, z pomieszczenia słychać było odgłosy, a pod drzwiami widoczne były cień osoby, będącej w środku.

uber
uber
Przeczytaj także Kierowca Ubera odwiózł pasażera na lotnisko, a potem wrócił i okradł jego dom

Policjanci czym prędzej przybyli na miejsce zdarzenia, złapali za broń i siłą otworzyli drzwi łazienki. Podejrzanym okazał się być… odkurzacz Roomba. Cała akcja zajęła nie więcej jak 10 minut. Wzięło w niej udział 6 funkcjonariuszy. Jak wspomina jeden z nich:

"

Kiedy weszliśmy do domu usłyszeliśmy szeleszczenie w łazience. Kilka razy zarządaliśmy opuszczenia pomieszczenia, ale szelest stał się tylko bardziej słyszalny. Wyważyliśmy więc drzwi, a naszym oczom ukazała się… bardzo czysta łazienka i automatyczny odkurzacz Roomba. "

Wezwania dokonali dwaj mężczyźni, którzy zajmowali się domem swojego siostrzeńca pod jego nieobecność. Według ich relacji, wyszli na spacer z psem, a po powrocie do domu zastali zamkniętą łazienkę, z której słychać było dźwięki. Mężczyźni nie wiedzieli, że ich siostrzeniec posiada automatyczny odkurzacz. A przynajmniej tak się usprawiedliwiają.

Korzystasz z Roomby?

Marcin Czajkowski
Tagi: Technologia Mobile