17.04.2019 12:13

Polityk wjechał w Teslę i odjechał. Samochód nagrał go dzięki Sentry Mode [WIDEO]

Kandydujący do rady miasta polityk wyszedł ze spotkania wyborczego, wsiadł do samochodu i cofając wjechał w zaparkowaną obok Teslę Model 3. Mężczyzna wyszedł, obejrzał przetarty zderzak, rozejrzał się i odjechał z miejsca zdarzenia, ignorując szkodę wycenioną na 2 000 dolarów.

Tesla Model 3 Sentry Mode
foto: kadr z wideo

Sentry Mode to jedna z najnowszych funkcji aktywowanych w samochodach Tesli – dzięki aktualizacji oprogramowania samochody potrafią wykorzystywać wbudowane kamery (zamontowane z myślą o systemach automatycznej jazdy) do monitorowania otoczenia i nagrywania ewentualnych zdarzeń, w których auto weźmie udział.

Opcja ta z miejsca została pokochana przez właścicieli elektrycznych samochodów – w ciągu krótkiego czasu od aktywowania funkcji udało się dzięki niej namierzyć złodzieja oraz nagrać osobę, która rysowała Teslę kluczem.

Najbardziej spektakularny przykład przydatności rozwiązania pochodzi z Filadelfii – lokalny polityk Willie Singletary (były sędzia) po spotkaniu z wyborcami wsiadł do wypożyczonego Cadillaca Escalade i cofnął tak niefortunnie, że zawadził o zaparkowaną obok Teslę Model 3.

model y
model y
Przeczytaj także Tesla zaprezentowała Model Y - wiemy ile będzie kosztował

Polityk wjechał w Teslę i i chciał uciec przed odpowiedzialnością

Na nagraniu widać, jak polityk sprawdza uszkodzenia, a potem ulatnia się z miejsca zdarzenia.

Dzięki nagraniu udało się go zlokalizować – Singletary zgodził się przyjąć odpowiedzialność i pokryć szkody ze swojego ubezpieczenia dopiero po tym, jak dowiedział się o istnieniu nagrania.

Ucieczka z miejsca zdarzenia zapewne nie przysporzy politykowi sympatyków – film nagrany przez Teslę został opublikowany przez właściciela samochodu jako ostrzeżenie i zachęta do dokładnego przyglądania się osobom, na które chce się oddać głos.

Koszty wymiany zarysowanego zderzaka w Tesli Model 3 zostały wyliczone na 2 000 dolarów.

Jaki samochód wolelibyście mieć?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele