04.12.2019 14:23

Próbowano zgłosić do obrony doktorat dowodzący, że Ziemia jest płaska. Prawie się udało

Niewiele brakowało, żeby w Tunezji dopuszczono do obrony pracę doktorską, w której autor argumentował, że Ziemia jest płaska. Uniknięto blamażu naukowego, bo ktoś doprowadził do wycieku dokumentu.

kosmonauta na tle Ziemi
foto: Shutterstock

Ziemia jest płaska, jest centrum wszechświata i ma 13 500 lat. Takie stwierdzenia do tej pory można było usłyszeć tylko i wyłącznie na filmach w serwisie YouTube oglądanych z wypiekami na twarzy przez miłośników teorii spiskowych.

O tym, że tezy takie to wyssane z palca bzdury często przekonywali się sami płaskoziemcy podczas wykonywania prostych eksperymentów mających udowodnić, że to oni mają rację.

eksperyment płaskoziemców
eksperyment płaskoziemców
Przeczytaj także Eksperyment płaskoziemców udowodnił, że Ziemia jest kulista. Reakcje bezcenne [WIDEO]

Świat nauki, skrupulatnie zbierając dowody i wysuwając teorie na ich podstawie nie ma wątpliwości co do miejsca Ziemi we wszechświecie, kształtu planet czy rozmiarów gwiazd. W pracy doktorskiej, którą niewiele dzieliło od dopuszczenia do obrony, przekonywano że świat skonstruowany jest inaczej, jako dowód przywołując Koran.

Promotor z tytułem profesora wraz ze studentem opublikowali nawet wspólną pracę na ten temat w udającym pismo naukowe periodyku.

Płaska Ziemia w doktoracie. Obronę udało się powstrzymać w ostatniej chwili

Praca doktorska o płaskiej Ziemie powstała po 5 latach badań prowadzonych pod okiem promotora. Jej końcowa wersja została wysłana do recenzentów i zaczęto ustalać datę obrony doktoratu.

Dokument został przekazany potajemnie, zapewne przez jednego z recenzentów, do prezesa Tunezyjskiego Towarzystwa Astronomicznego, który po zweryfikowaniu czy nie ma do czynienia z żartem albo fałszywą informację wszczął alarm.

W niedoszłej pracy doktorskiej można wyczytać między innymi, że Ziemia jest płaskim, stacjonarnym centrum wszechświata, że istnieje tylko jedna galaktyka, Słońce ma 1135 km średnicy, a Księżyc 908 i znajdują się odpowiednio 687 i 23 razy bliżej Ziemi, niż w rzeczywistości.

Jako dowody pozwalające na obalenie prawdziwych naukowych teorii i naszej wiedzy o wszechświecie podawano informacje zawarte w Koranie.

Napisana ze złymi intencjami i korzystająca ze sfałszowanych danych praca opublikowana w czasopiśmie naukowym dała początek ruchowi antyszczepionkowców.

Zobacz także: Przeciwniczka szczepień dostała pracę w laboratorium wirusologii. Odmówiła szczepienia, zakłuła się igłą i zaraziła 

Ziemia jest:

Tagi: Duperele