08.04.2019 10:31

Protest taksówkarzy w Warszawie. „Nie zastępujcie aplikacją rodziny, przyjaciół i taksometru z kasą”

W życiu trzeba mieć zasady – taki przekaz przygotowali taksówkarze z okazji warszawskiego strajku z 8 kwietnia 2019 roku. Na Facebooku apelują do internautów, żeby nie zagubili się we współczesnym świecie i nie zamienili rodziny ani taksometru na aplikację.

protest taksówkarzy
foto: kadr z wideo

Nie jest tajemnicą, że taksówkarze nie żywią do Ubera zbyt ciepłych uczuć. Przewoźnicy uważają, że kierowcy wzywani przez aplikację działają nielegalnie, zabierając im pasażerów i odbierając im rodzinom środki do życia.

Często biorą więc sprawy w swoje ręce, urządzając polowania na kierowców Ubera – filmem z jednej z takich „interwencji” pochwalili się nawet w sieci. Na nagraniu widać, jak „nieznani sprawcy” dewastują samochody Ubera przywożące pasażerów do warszawskiego klubu.

Podobne sceny można było zobaczyć podczas konferencji Ubera w Ministerstwi Cyfryzacji – gigant chwalił się na niej inwestycją w Polsce w producenta rowerów elektrycznych (a wkrótce i hulajnóg) Jump. Resort dla ochrony otoczony był kordonem policji, a taksówkarze gromkimi okrzykami kwitowali zatrzymywanie kolejnych kierowców Ubera.

Na tym nie kończy się jednak krucjata taksówkarzy – na profilu facebookowym TAXI Warszawa INFO opublikowano grafikę, która idealnie pokazuje punkt widzenia „licencjonowanych przewoźników” na kierowców z aplikacji. To zamach na naszą tradycję i zasady.

taksówkarze demolują auta Ubera
taksówkarze demolują auta Ubera
Przeczytaj także Taksówkarze nagrali, jak demolują w Warszawie auta kierowców Ubera. „Piętnowanie złodziejstwa” [WIDEO]

Protest taksówkarzy w Warszawie – hasło o rodzinie i taksometrze

Opublikowane na Facebooku hasło taksówkarzy nie spotkało się z reakcją, jakiej się spodziewali – wiadomość bije co prawda rekordy udostępnień i komentarzy, jednak nie są to zazwyczaj pochlebne opinie.

Internauci nie przepuścili okazji, żeby w prześmiewczy sposób skomentować podniosłe w założeniu słowa taksówkarzy.

Zobacz także: >> Uber inwestuje w centrum inżynieryjne w Polsce  <<

Jednym z najpopularniejszych komentarzy stało się credo „Bóg. Honor. Taksometr”. Internautom spodobał się także stylizowany na dziecięcy obrazek rodziny, na którym główną rolę, zamiast rodziców, gra właśnie taksometr.

taksowkarze_taksometr_02

Protest taksówkarzy postanowiła wykorzystać nowa konkurencja przewoźników – wypożyczalnia hulajnóg elektrycznych Hive. 8 kwietnia 2019, w dniu zablokowania Warszawy przez taksówki, specjalny kod promocyjny oferuje pół godziny jazdy za darmo. Wystarczy akurat na powrót do domu, o ile mieszkacie w obszarze operacyjnym wypożyczalni.

Co sądzicie o haśle taksówkarzy?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele